Čeká nás retrográdna Venuše- vztahová karma plnou parou vpřed!

Věci se budou přiostřovat a vztahy přitom budou ústředním tématem. V jádru všeho bude láska, ale spolu s tím bude také záležet na tom, jak moc si lásky vážíme a co pro nás láska opravdu v našich životech znamená. Pokud jste zpochybňovali spojení (nebo nespojení) jakéhokoli druhu – tyto myšlenky ke konci července naberou na obrátkách. Nová láska, stará láska, neopravitelná láska, láska, která je ve skutečnosti touhou, láska mezi přáteli, ztracená láska, absence lásky a všechno mezi tím bude nyní hrát svou roli.

Všechna blízká spojení, která máme s druhými lidmi, začnou mít úplně nové významy.

Důvod toho všeho souvisí s pěknou malou planetou jménem Venuše. 25.července 2015 totiž vstoupí do své retrográdní fáze.
Z astrologického hlediska je retrográdní fáze Venuše jedním z nejdůležitějších období pro záležitosti lásky. Dochází k ní každých 18 měsíců a pokaždé, když Venuše začne tančit svými kroky vzad, stávají se vztahy tématem každé lidské mysli.

 

Karma je v tomto období také důležitá, což ho dělá ještě zvláštnějším. Kdokoli, koho potkáme, může přijít s novým objevem nebo lekcí. Bude důležité být si vědomi lidí, s nimiž se v tomto období budeme stýkat. Někteří z nás budou proplétáni s lidmi, s nimiž jsou hluboce a karmicky spojeni.
Tyto vlivy se mohou projevit různými způsoby. Některým z nás se dostane příležitosti někoho naprosto neočekávaně potkat a bláznivě se zamilovat. Jiní mohou projít procesem obnovení zlomené lásky. Milenci z minulosti se mohou najednou vrátit zpět a navázat s námi nová spojení. Lidé, u nichž bychom to dříve nepředpokládali, nás najednou více přitahují. V tomto čase se nemožné stává možným.
Nejsou to však pouze pohádky, a tak mi dovolte říct to na rovinu.
Objevená nová spojení může být těžké vstřebat – obzvláště když jsme je nehledali. Bude nám hráno na struny našeho srdce a v našem životě vyvstane mnoho otázek týkajících se lásky. Možná budeme muset učinit těžká rozhodnutí a uvědomit si, zda jsou druhé šance opravdu možné.
Láska bude mít novou tvář a může nás vést k prozkoumávání nových teritorií. Pokušení se nechat se svést a podvádět své partnery, abychom se přesvědčili, zda je tráva na druhé straně opravdu zelenější, může být velké. Venuše je planeta lásky, ale také planeta touhy. Chce to, co chce, a to někdy vytváří i pokušení ochutnat zakázané ovoce.
Na druhé straně rovnice budou stát naše hodnoty. Někdy se věci uspořádají tak, aby nám pomohly uvidět krásu a hodnotu toho, co již máme.
Toto vzácné období začne 25.července 2015. Bude trvat následujících šest týdnů a svého vrcholu dosáhne 6.září 2015. Velmi zajímavé na tom je, že krátce poté, co se Venuše vydá opět přímým směrem, dojde k zatmění slunce. To znamená, že mnozí lidé v závěru léta započnou úplně nové cykly.
Pro některé to znamená zhmotňování ve vztahové oblasti jejich života.
Ve zbytku léta budeme prožívat mnoho obratů a změn. Do vší té směsi se navíc přidá i superměsíc – aby tomu přidal ještě trochu šťávy.
Jako astrolog se nemůžu dočkat tohoto nového typu energie, který vstoupí do hry. Bude to obrat, který je velmi potřebný a který lidem připomínám – obzvláště těm, kteří se plácají ve vztahových zmatcích. Budou se utvářet nová spojení a stará budou zanikat. Objeví se mnohá překvapení.
Je třeba si být v tomto období vědomi také dalších věcí. I když hlavním bodem budou naše vztahy, tato energie se může zhmotnit i jinými způsoby.
Můžeme začít řešit náš vzhled. Budeme přemýšlet o změnách svého stylu nebo o něčem jiném, co bychom se svým zevnějškem mohli udělat. Přítomná energie nám pomůže dělat kroky k tomu, abychom si znovu vybudovali své sebevědomí v oblasti toho, jak vypadáme.
Z astrologického hlediska doporučuji s čímkoli drastickým vyčkat až do 6.září (např. plastické operace apod.) Zkrášlující výsledky tohoto druhu by nemusela dostát očekáváním, když se planeta krásy pohybuje vzad. Je to také dobrý čas na přijetí krásy zpět do svých životů i do svého okolí. Můžeme pocítit nutkání se doslova dívat kolem sebe a vidět, co nás skutečně dělá šťastnými. Můžeme cítit volání vnést nové prvky krásy (jako obrazy nebo jiné dekorace) do svých domovů.
Venuše také souvisí s naším zdravím. Její retrográdní fáze je dobrým časem k tomu, abychom se podívali, zda se o sebe opravdu staráme tak, jak bychom měli. Možná jsme se nechali natolik unášet pomáháním druhým, že jsme začali zanedbávat sami sebe. Toto nadcházející období bude skvělým časem k soustředění se na naše zdraví.
Také peníze s Venuší souvisejí. Někteří z nás mohou v tomto období začít přehodnocovat jejich hodnotu v našich životech. Mohou také vyvstat otázky naší vlastní hodnoty a otázky, zda jsme či nejsme patřičně vyrovnáváni.
A tak si běžte zaškrtnout ve svém kalendáři: 25.7. – 6.9. 2015.
Připravme se na spojení, ke kterým nás Venuše přivede a které nám pomůže objevit. Na konci tohoto období budeme mít o hodně jiné pocity ohledně svých vztahů i sebe samých.
Venuše nám všem přichází napomoci zaměřit své vědomí na lásku, vztahy, na co, čeho si vážíme a za co sami stojíme. Je to mystické, kouzelné a důležité období, které nenastává zase tak často. Využijte toho a těšte se na překvapení, která jsou tu v zásobě pro každého z nás.
V tomto létě lásky nás volá karma.

* * *

zdroj: http://www.elephantjournal.com/2015/07/venus-retrograde-2015-relationship-karma-goes-full-frontal/
překlad: Magda Techetová

 

Mudry prstů.

Prožitek při mojí nedávné meditace byl velmi zajímavý a také nesmírně poučný. Když jsem se dostala do hluboké meditace, po chvíli jsem cítila, jak mi těžkne levá ruka, tíha přecházela až do bolesti. Najednou jsem si uvědomila, jak se mi ruka pomalu přesouvá do klína, jakoby jí tam přenášela neviditelná síla. Jakmile se levá ruka uvolnila, třesně to stejné se dělo s rukou pravou. Když se obě ruce setkaly v mém klíně, prsty se vzájemně propojily a já jsem si uvědomila, že se spojily v mudru. Posléze mi přišla informace, že můžeme svému tělu pomáhat téměř neustále a to třeba jen tím, že systematicky propojíme své ruce. Je krásné kolik úžasné pomoci nám neustále přichází, jen bychom se měli naučit jí vnímat a využívat. O tohoto dne, kdykoli začnu meditovat, po chvíli cítím, jak se mé ruce automaticky spojují do mudry, která mi byla ukázána. Děkuji za tuto pomoc, s vděčností jí přijímám…

(Mike Hackman, 2002)

Známe svět, ve kterém žijeme? Známe sami sebe? Energie, která proudí v našem těle a mezi naším tělem a okolím, je pro nás stále velkým tajemstvím. Žijeme v době technické revoluce, rozvíjíme a vymýšlíme nové technologické systémy a při tom ani netušíme, jaká tajemství a možnosti skrývá naše tělo a mysl. Prastaré praktiky Ajunédy se stále otevírají našemu poznání a poukazují na to, že jakákoliv nerovnováha v našem těle je především narušením naší psychické a energetické rovnováhy. Navykli jsme léčit nemoc jako důsledek, ale málokdy hledáme její příčinu. Z toho je vidět, jak mezi lidmi převažuje materializovaný pohled na svět a jak málo věnují pozornost svým duchovním možnostem.

Mudry prstů je jeden z mnoha způsobů jak být přátelský nejen ke svému tělu a ke své mysli, ale také ke svému okolí. Každý prst, počínaje palcem symbolizuje jeden živel: oheň, vzduch, nebe, zemi a vodu. Spojení některých prstů dosáhneme harmonizujícího působení na jednotlivé části těla a tím i překvapivého uvolnění nebo se dokonce zbavíme mnohých bolestí. Tyto techniky jsou nenáročné a jednoduché. Můžete je používat kdekoliv. Mudry cvičíme oběma rukama současně, pokud to však z určitých závažných důvodů nelze, pak jenom jednou. Samozřejmě je ideální, když sedíte v zpřímené poloze nebo přímo v poloze lotosového květu, jste v klidu nebo mírně relaxujete. Tyto mudry jsem zkoušel poprvé na moři, a pokud bych nebyl přesvědčen o jejich účinnosti, nikdy bych o nich nepsal.

Tak jako u všeho, i zde mějme na pamněti vytrvalost a pravidelnost!

Mudra poznání
Použív á se: Při depresích, několikadenní nespavosti, při slabé koncentraci paměti a vysokém tlaku. Posiluje celkovou psychiku a také vůli, uvolňuje a zvyšuje účinnost dalších muder. Doporučuje se ji používat ke všem dalším cvičením, je to nejzákladnější pozice. Postavení prstů: Vrcholek palce a ukazováčku lehce přitiskneme k sobě. Ostatní prsty jsou volně narovnané a nedotýkají se.

 

Mudra energie: Působí proti veškerým bolestem, očisťuje tělo od jedovatých látek, také příznivě uklidňuje zažívací trakt a močové cesty. Celkově harmonizuje celé tělo. Postavení prstů: Vrcholky prstů prostředníku a prsteníku lehce přitiskneme k vrcholku palce, ostatní prsty zůstávají volně vztyčené.

Mudra země
Používá se: Posiluje hlavně narušenou psychiku, revitalizuje. Používá se především při anémii nebo při potížích s udržením rovnováhy těla. Postavení prstů: Vrcholky palce a prsteníku přitiskneme lehce k sobě, ostatní prsty jsou volně vyrovnané.

Mudra života
Používá se: Tato mudra zlepšuje zrak, napomáhá při očních chorobách, dodává energii celému tělu, též odstraňuje únavu, ospalost i nervozitu. Postavení prstů: Vrcholky prsteníku, malíčku a palce tiskneme lehce k sobě. Ostatní dva prsty zůstávají vztyčené.

Mudra nebe
Používá se: Pomáhá při nedoslýchavosti a také při všech poruchách a bolestech sluchu a sluchového centra. Postavení prstů: Prostředník se dotýká vnějším berním článkem vnitřní části palce. Palec mírně tlačí na prostředník a ostatní prsty jsou volně narovnané.

Mudra mušle
Používá se: Odstraňuje potíže s krkem a problémy s hlasivkami. Zlepší zvuk hlasu, pokud při jeho cvičení vyslovujeme táhlé óm. Postavení prstů: Vzájemné držení dlaní připomínající mušli. Čtyři prsty pravé ruky objímají palec ruky levé. Vrcholek palce pravé ruky se dotýká vrcholku ukazováčku levé ruky. Ostatní prsty levé ruky jsou položeny na ruce pravé.

Mudra posilující Používá se: Mobilizuje obranné schopnosti těla, též pomáhá při kašli a nachlazení. Zlepšuje a urychluje léčbu zápalu plic. Doporučuje se hlavně alergikům a astmatikům. Rovněž pomáhá s nadváhou při používání příslušné diety. Postavení prstů: Ruce jsou spojeny a prsty propleteny jako při motlitbě a to tak, že jeden palec vyčnívá a objímá palec a ukazováček druhé ruky.

Mudra vody
Používá se: Odstraňuje problémy se žaludkem a játry. Účinná je při zahleněných průduškách a plících. Postavení prstů: Malíček pravé ruky skrčíme tak, aby se dotýkal základu palce stejné ruky, který lehce přitiskneme na malíček. Levá ruka lehce objímá pravou, přičemž palec levé ruky pokládáme na palec pravé ruky.

Mudra větru
Používá se: Velmi dobře působí na ischias a revmatismus. Touto mudrou posilujeme navíc mudru života. Při zlepšení potíží doporučujeme cvičení ukončit. Postavení prstů: Na vnější horní článek ukazováčku lehce přitiskneme vrcholek palce. Ostatní prsty jsou volně vztyčené.

Mudra pomoci
Používá se: Je vhodná při srdečním záchvatu, při oběhových a srdečních potížích. Působí jako nitroglycerín. Postavení prstů: Ukazováček skrčíme tak, aby se vrcholkem dotýkal základu palce zároveň vrcholky prostředníku, a prsteníku lehce přitiskneme k vrcholku palce. Malíček zůstává vztyčený.

 

Milujte svůj život.

Věřte, že být zdravý není přepych. Vše dobré, co svému tělu dopřejete, se Vám několikanásobně vrátí v podobě zdraví.

V dnešní době už mnoho lidí pochopilo, že nemoci si vytváří člověk sám. Tělo zrcadlí naše myšlenky a přesvědčení. Tělo k nám neustále promlouvá, jemně nás napomíná, a když mu přesto nenasloucháme, začne zoufale volat o pomoc. K naší smůle ho většinou neslyšíme a někdy ho dokonce ani slyšet nechceme. Dopřejte si chvíli klidu a začněte svému tělu naslouchat.

Naše zaryté způsoby myšlení a vyjadřování vytváří tělesné návyky, držení těla nebo disharmonii, která končí nemocí. Podívejme se na člověka s neustále zachmuřenou tváří, tento člověk jistě nevyzařuje radost, štěstí, spokojenost a láskyplné myšlenky. Pohled do jeho tváře nám to potvrzuje. Pokud máme delší dobu nějaký problém (neustále se stresujeme, žijeme ve strachu, v napětí, trápíme se, cítíme zlobu, nenávist nebo hněv, agresivitu, pocit viny a opuštěnosti….) a neřešíme ho, začne nás naše tělo upozorňovat, že je něco v nepořádku. Nejprve se objeví menší zdravotní problémy, které spolehlivě utlumíme léky a tělo na nějaký čas umlčíme. Věřte však, že to není nadlouho.

Čím více budeme problém tlumit a nebudeme ho řešit, tím více se bude ozývat. Jak tohle končí? Lékař dojde k závěru, že máme nevyléčitelnou nemoc. Proč je nevyléčitelná? Protože nechceme změnit svoje návyky a myšlení, čímž nechceme poslouchat své vlastní tělo. Nic na tomto světě není náhoda a vše souvisí se vším. Tohle bychom si měli uvědomit. Zkusme se zamyslet, zda opravdu věříme tomu, že když budeme někomu dlouhodobě ubližovat, dotyčný se k nám po čase nezačne chovat stejně.

CO SE NÁM SNAŽÍ NAŠE TĚLO NAZNAČIT?

HLAVA: bolestmi hlavy trpí lidé, kteří se trestají a sami sobě ubližují. Migrénu si způsobují Ti, kteří chtějí být dokonalí a vyvíjejí na sebe velký tlak. Ani potlačovaný hněv nám neprospívá. Je důležité zamyslet se, jaké myšlenky vyvolaly bolest a posléze sami sobě vše odpusti.

UŠI: ty představují naši schopnost slyšet a pokud máme potíže, zkusme se zamyslet, co ve svém životě slyšet odmítáme.

OČI: očima se díváme okolo sebe. Potíže často naznačují nechuť něco vidět nejen u sebe, ale i ve svém okolí. Nad čím přivíráme oči?

ŠÍJE: odráží naší schopnost pružně uvažovat, vnímat názory jiných a vidět druhou stranu věci. Potíže s krční páteří signalizují, že tvrdě a neústupně trváme na svém názoru.

KRK: umožňuje nám vyslovit to, o co žádáme. Krční potíže naznačují, že nestojíme pevně za svými požadavky. Bolet v krku manifestuje hněv.

RUCE: slouží k uchopení a sevření. Někdy necháváme věci proklouznout mezi prsty, jindy je naopak pevně svíráme. Mohou být jemné nebo tvrdé, s oteklými klouby od přílišného přemýšlení či zdeformované od kritičnosti. Chamtivé ruce jsou ze strachu. Strachu ze ztráty, že nikdy nebudeme mít dost, pokud to nebudeme pevně svírat. To co nám patří, nám nikdo nevezme a můžeme se klidně uvolnit.

PÁTEŘ: je náš opěrný systém. Problémy v oblasti zad signalizují, že necítíme pevnou oporu. Někdy se domníváme, že naši oporou je práce, rodina, příbuzní, a však ve skutečnosti je to náš život. Problémy hrudní páteře souvisí s našim pocitem nedostatku citové opory. Potíže s bederní páteří signalizují vinu. Nechceme se ohlížet, co máme za zády nebo tam něco skrýváme? Když máme finanční problémy, anebo se svojí finanční situací příliš zabýváme, pak nás možná bolí v kříži. Peníze nejsou nejdůležitější v našem životě…

DECH: je to nejcennější, co máme. My však s úplnou samozřejmostí předpokládáme, že po výdechu následuje další nádech. Možná právě proto si dobrovolně ničíme zdraví a s uspokojením vdechujeme cigaretový kouř.

PLÍCE: poukazují v životě na naši schopnost přijímat a dávat. Potíže poukazují na strach přijmout realitu nebo na pocit, že nemáme právo žít naplno. Měli bychom se naučit hluboce dýchat. Rozedma plic a kouření znamenají popírání života. Máme zakořeněný pocit, že nejsme hodni existence. Neodnaučíme se kouřit tím, že si to budeme výčítat, ale měli bychom změnit své přesvědčení.

PRSA: vyjadřují mateřský princip. Potíže poukazují na naši přehnanou péči, ať už o člověka, věc nebo místo. Je třeba si uvědomit, kdy naše péče přestává být přínosem. Rakovina prsu manifestuje jakákoliv hluboký odpor. Strach nám škodí ve všech směrech.

SRDCE: srdce vypovídá o lásce a krev o životě. Srdce naplněné láskou přináší radost do celého těla, do každého orgánu a každé buňky. Cítíme se šťastní a spokojení. Když si však odpíráme lásku a radost, srdce usychá a chřadne a my si zaděláváme na nemoci. Celý život se trápíme, topíme se v problémech, zapomínáme vnímat krásu a lásku okolo sebe. Vytěsňujeme ze života radost, až se nakonec srdce zhroutí bolestí. Naučme se vážit si sami sebe a mít se rádi. Člověk, který miluje sám sebe, nikdy nikomu neubližuje.

ŽALUDEK: zažívá nejen jídlo, ale i myšlenky a zkušenosti. Potíže nám naznačují že nemůžeme něco, nebo někoho strávit. Přemýšlejme, kdo nebo co nám leží v žaludku. Žaludeční vředy ukazují na nesmírný strach. Strach z toho, že v životě neobstojíme, ať už jako rodiče, nebo v zaměstnání. Máme strach sami ze sebe. Sami sebe si málo vážíme a bojíme se, že na to ostatní přijdou. Přitom stačí, aby měl člověk rád sám sebe a sám sebe si vážil.

Pohlížejme na sebe s láskou a něžností…

GENITÁLIE: vyjadřují ženský nebo mužský princip. Nejsme-li spokojeni ve své roli, ať mužské či ženské, považujeme se za něco nečistého nebo odmítáme svoji sexualitu, většinou máme v této olasti problémy. Každý orgán v našem těle je dokonalým vyjádřením života. Ke konečníku a genitáliím bychom měli přistupovat se stejnou láskou jako třeba k ústům. Ústy jídlo vchází a bez konečníku by jenom stěží opouštělo naše tělo. Končilo by to smrtí. Naše tělo je dokonalé a přirozené. Předmenstruační syndrom pramení s pocitu, že se musí ženské tělo neustále nějakým způsoben očisťovat, sprchovat, koupat, vonět a pudrovat. Máme pocit, že některé procesy v našem těle nejsou normální. Vše, co se děje v ženském těle, včetně menstruace a menopauzy, je naprosto přirozené. Naše tělo je krásné a dokonalé. Příčinou pohlavních nemocí bývá většinou pocit sexuální viny. Také je to potřeba trestat se a pocit, že genitálie jsou hříšné a nečisté. Přistupujme k celému tělu s láskou a radostí a milujme tělo. Je to dokonalost sama. Se zácpou může souviset lakota, ale i neschopnost zbavit se starých věcí a myšlenek, anebo lpění na minulosti. Opusťme vše staré a přijměme s radostí to nové, co nám do života přichází. Tlusté střevo představuje schopnost zbavit se všeho, co už tělo nepotřebuje. Tělo pracuje v naprosté rovnováze přijímání, vstřebávání a vylučování a jen naše obavy nám brání tomu zbavit se všeho starého.

NOHY: co pro nás znamenají nohy? Nesou nás životem kupředu. Pokud máme obavy s posunu vpřed a nebo odpor k pohybu, můžeme mít s nohama problémy. Křečové žíly naznačují, že jsme uvízli v zaměstnání,anebo na místě, k němuž cítíme odpor. Žíly mají rozvádět v našem těle radost. Kráčíme radostně tím správným směrem?

KOLENA: ty souvisejí s pružností, s naší ohebností, ale také s hrdostí, egem a paličatostí. Chceme jít dopředu, avšak nechceme měnit své zvyky. Jestli nás trápí kolena, položme si otázku, v čem jsme samolibí a čemu se odmítáme přizpůsobit. Přestaňme být tvrdohlaví, buďme pružní a život nám pohyb umožňuje.

CHODIDLA: souvisí s porozuměním jak se sebou samým, tak i k životu. Někteří starší lidé se pohybují obtížně, jakoby s nechutí. Mívají často pocit, že už nemají kam jít. Naproti tomu je pohyb dětí šťastný a radostný.

KŮŽE: vypovídá o naší individualitě. Kožní problémy obvykle pramení z našeho pocitu, že jsme druhými ovládáni. Pomůže nám si uvědomit spokojenost se sebou samým.

Čerpáno z knihy Miluj svůj život od LOUISE L. HAY

Jestliže onemocníme, není třeba nemoc posuzovat tvrdě. Nemusíme sami sebe obviňovat a odsuzovat za to, že nejsme v pořádku. Vědomí nám tímto způsobem umožňuje zastavit se a uvědomit si, z jakého důvodu jsme na tomhle světě. Bolest je pouze posel, který se nám snaží předat nějakou zprávu. Otevřeme-li se bolesti, začneme chápat z čeho naše zdravotní problémy pramení. Nemoc je příležitost jak začít milovat sám sebe více než doposud. Když se na sebe budeme dívat s láskou a začneme se lépe vnímat, uvědomíme si svoji hodnotu a přirozenost. Onemocnění nám nedovoluje, abychom přehlíželi sami sebe. Nutí nás věnovat pozornost nemoci, svým pocitům, nadějím, snům a cílům. Nemůžeme se dál pro nikoho a pro nic obětovat a začínáme brát sami sebe vážně.

Na druhou stranu je třeba si uvědomit, že ani smrt není selháním v našem životě. Tak jako život začíná zrozením, má také svůj zákonitý konec, a tím je odchod na druhý břeh. Odchod krásně popsal Paul Ferrini v knize: KLID, MOUDROST A ŠTĚSTÍ pro každého

„Zemřít v klidu a míru v milujícím náručí, je tím nejhlubším možným uzdravením.“ Přeji nám, abychom dokázali sami sebe přijímat a milovat takové jací jsme.

Vaše Anna Marie

 

7.11.2011, Denisa Vaňková, www.jeshua.cz

Milí Přátelé,
poslední dobou mě to vede k tomu, abych napsala svůj pohled na věci, které se kolem nás dějí. Poselství od Jeshuy prostřednictvím Pamely a Gerrita jsem od prvního okamžiku vnímala jako „pravou cestu“. Cítila jsem v nich to, co v každém z nás je. Cítila jsem jejich pravdivost, lásku a hloubku, kterou při čtení srdcem cítíte. Poselství mi od prvního okamžiku byla jasná, neboť jen potvrzovala to, co jsem cítila. Věděla jsem, že Ježíš pojatý církví a tradicemi je někdo jiný. V hloubi duše jsem cítila jeho „obyčejnost“, lidskost a jeho smutek nad zbožným uctíváním. Když se ke mně dostala tato poselství, vše do sebe krásně zapadlo.
Vnitřní cesta, cesta k sobě sama je vždy těžší a někdy i trnitou cestou. Když se však na ni člověk vydá, začnou se dít „zázraky“, když otevře své srdce, začne pociťovat všemožné nuance života. To, proč vnímám tato poselství jako „opravdová“ a „skutečná“ je proto, že mluví právě o lidství, o životě tady na Zemi, o tom, jak přijmout sami sebe včetně temných stránek, o tom, jak si užívat života, jak vychutnávat život, jak pochopit a rozhodnout se být sám sebou a tím dojít zmiňovaného Kristovství.
V těchto poselstvích necítíte útěk do jiných sfér, dimenzí, světů – tato poselství nám pomáhají žít tady na Zemi, žít šťastný a radostný život na Zemi naplněný láskou, hojností a štěstím. A k tomu, abychom tak mohli učinit, je jen a jen potřeba nás samotných. Naučit se naslouchat svému srdci, své duši, objevit svou vlastní jedinečnou cestu a kráčet po ní s vírou. Pro každého je ta cesta jiná a každá je stejně důležitá. Tato poselství nám pomáhají najít víru v sebe sama, učí nás naslouchat své duši, svým pocitům a svému srdci. Nejsou vedením, které je třeba následovat a dělat přesně popsané postupy, abychom dosáhli toho či onoho. Jsou inspirací, nikoli dogmatem, vytváří svobodný prostor, respektují a tolerují naše cítění a vnímání, nestraší nás tím, co bychom měli nebo neměli dělat a stejně tak nedávají prostor pro pocit nadřazenosti, pakliže je čteme skutečně srdcem. Je z nich cítit pokora, lidskost a přijetí všeho, co jest.
Rozhodla jsem se napsat tyto řádky proto, že je mi úzko z toho, jak se duchovno stalo za poslední roky velmi moderní. Každý den přilétá nepřeberné množství poselství, stále přibývá lidí, co se označují za vůdce, za mistry, za ty, co vědí, za ty, které je třeba následovat, za ty, kteří kráčí do x-té dimenze. Proč bychom měli žít tady na nádherné planetě Zemi jako lidi, kdyby jediným cílem mělo být dostat se co nejrychleji mimo ni či mimo naše lidství? Pro mě znamenalo duchovno vždy ŽIVOT! Nikoli to, zda má někdo nadpřirozené schopnosti a zda umí to či ono. Pokud je člověk skutečně „mistrem svého života“ nemá potřebu o tom přesvědčovat ostatní, nemá potřebu se s někým hádat a vysvětlovat. Takoví lidé většinou žijí v klidu a pokoře, v míru s ostatními
a především sami se sebou. Takoví lidé prostě a jednoduše ŽIJÍ bez potřeby útěku do vyšších sfér. Jeshua tak činil také.
Na druhou stranu vše, co se děje, je tak, jak má být. Duchovno se stalo moderní a je třeba, aby si všichni prošli oběma jeho póly, oběma stranami téže mince. Někdy však máme tendenci chytnout se do pasti tak silně, že je třeba nějakého popostrčení.
Cítím, že mám napsat, abyste zkusili vše, co k vám přichází vnímat srdcem. Pokud k vám dorazí poselství od jakéhokoli nanebevzatého mistra či archanděla, zkuste vnímat srdcem, zda je to pro vás to pravé a zda z tohoto poselství skutečně danou bytost cítíte. Některá poselství jsou tak složitá, že ani srdcem vnímat nejdou. Většina rozšiřovaných poselství v sobě sice nese nějaké obecně známé moudro, nicméně dotýká se pouze naší mysli. Zprostředkovávat poselství může dle mého pouze člověk, který je čistý a který nemá potřebu jakékoli zásluhy, manipulace a uznání za své schopnosti. Takový člověk je schopen přijmout skutečnou energii průvodců a pomocníků a nezkresleně ji interpretovat dál. A upřímně, myslím, že takové lidi si skuteční nanebevzatí mistři či archandělé vybírají.
Cítím, že mám napsat také to, abyste se víc než na všechna tato poselství zaměřili sami na sebe, na svůj život, na to, abyste vnímali, co se s vámi děje uvnitř a šli SVOU VLASTNÍ CESTOU, kterou znáte jen vy sami a nikdo jiný. Všechna ta poselství vás mohou snadno z vaší jedinečné cesty svézt.
Stejně tak je velmi snadné chytit se do pastí ega. Je jasné, že egu se líbí příslib krásné, zázračné budoucnosti, příslib toho, že vyvolení se stanou mistry a budou cestovat prostorem a časem, že budou konat zázraky a tvořit na základě pouhé myšlenky, že vyvolení jsme právě my, protože tato poselství čteme, protože následujeme vše, co je v nich obsažené – pocit důležitosti narůstá. O to víc, když jsme názoru, že Ti, co podle našeho soudu „nevědí“, skončí v zapomnění. Proč by tomu tak mělo být?
Všichni jsme si prošli nespočtem životů a nespočtem životů si ještě projdeme. Proč by duše, které jsou velmi mladé a potřebují velké množství životů k tomu, aby probudily svá pravá já, měly být nějakým způsobem znevažovány a neměly by mít možnost projít si tím, čím si prochází každý z nás? Proč by naopak staré duše měly být jedinými znalci života a vesmíru? Na úrovni duší jsme si všichni rovni. Navzájem se učíme, navzájem se inspirujeme a pomáháme si. Nikdo není výš a nikdo není níž. Celé je to stále jen a jen o nás samotných. Není třeba následovat „mistra“, jediné, co je třeba, je následovat svoji duši, poslouchat své srdce a s vírou se vydat po vlastní cestě. Nikdo jiný nemůže vědět, co bychom měli dělat, kam bychom se měli ubírat, víme to jen my sami. Pakliže se otevřeme ŽIVOTU, nalezneme odpovědi
v čemkoli, co nás potká, v jakémkoli člověku, se kterým se setkáme. Jen my sami si tvoříme svůj život a vybíráme si, kam se bude ubírat.
Snad Vás tímto inspiruji k tomu, abyste zkusili nalézt cestu k sobě prostřednictvím SEBE. Abyste věci, které k vám přichází „filtrovali“ skrze své srdce a nikoli mysl, abyste našli dostatek síly vydat se dovnitř namísto ven a abyste se nechali tím, co je kolem vás a co k vám přichází pouze inspirovat a konečná volba byla na vás a Z VÁS.
O tom celém je život a o tom jsou právě Jeshuova poselství. Jsou inspirací na vaší cestě, jsou inspirací k tomu, abyste byli sami sebou, jsou inspirací ke svobodě a přijímání. Nebudou Vám slibovat zázraky na počkání, nebudou Vám slibovat získání nadpřirozených schopností, pakliže si však zvolíte cestu srdce a pokory, budou vám věrným společníkem, útěchou a inspirací k tomu, abyste neztratili víru v sebe sama a pochopili. Abyste věřili tomu, co cítíte v hloubi své duše, navzdory okolí a navzdory všem informacím, které k vám proudí a které se vám snaží vtisknout svoji vůli.
Je mi útěchou, že pro Vás mohu překládat a vytvářet stránky s Jeshuovými poselstvími a tím dát každému možnost podpory na opravdové cestě k sobě sama a předat ohromnou sílu lásky, která z těchto slov plyne.
Napadá mě otázka: „Jaký je první obrázek, který se vám vybaví při pomyšlení na Ježíše, Jeshuu?“
Řekla bych, že to o Vás samotných řekne mnohé. My všichni máme Kristovství v sobě a tím, jak vnímáme Jeshuu, toto Kristovství uvnitř sebe vnímáme. Vidíme ho jako mistra Ježíše, před kterým je třeba se pokořit? Vidíme ho jako přítele, jako obyčejného člověka s velkým srdcem a ohromnou pokorou?
Chceme se stát Tím Mistrem Ježíšem nebo chceme být tím nenápadným, skromným a pokorným člověkem, který rozdává lásku, radost a útěchu? Být mistrem, být tím, koho lidé následují a konat zázraky se zdá být vždy lákavější.
Věřte, že mistrem se stáváte ve chvíli, kdy o tom nemáte sebemenší tušení, ve chvíli, kdy zvládáte každodenní život tady na Zemi, ve chvíli, kdy jste v souladu sami se sebou a se svou duší. Právě v těchto chvílích konáte zázraky, právě v těchto chvílích jste schopni uzdravit srdce druhých. Nejsou to zázraky, kterými ohromujeme druhé, nejsou to zázraky, kdy dokážeme létat, cestovat dimenzemi, mluvit se všemožnými bytostmi. Zázraky konáme tehdy, když jsme sami sebou, konáme je svou přítomností, svým úsměvem, vřelým slovem a srdečným objetím.
Tohle skutečně stačí k tomu, aby byl svět lepší, aby náš život byl lepší a abychom umožnili naší planetě uzdravit se a žít s ní ve vzájemné bezpodmínečné lásce.
Všichni se jednoho dne vrátíme zpět domů do jednoty, nyní je však čas na to, abychom dokázali ŽÍT na planetě ZEMI a probudili zde lásku, soucit a harmonii. Je čas na to, abychom umožnili Zemi dostat se do vyšších vibrací a to tak, že otevřeme své srdce, své vědomí a budeme věřit své vlastní cestě duše, která nás do vyšších vibrací vede taktéž.
Buďme lidmi, mějme soucit, mějme otevřená srdce a pojďme cestou sebepoznání, upřímnosti a přirozenosti. Buďme tím, kým ve skutečnosti jsme, protože takoví jsme potřeba.
S láskou,
Denisa

 

Možnosti

Mnoho z vás lidí je v tuto chvíli na pokraji svých sil, neboť se jim nedaří to, co by chtěli zvládnout a dořešit. Každý z vás má své problémy, každý se s něčím potýká. Tyto dny také jsou velice únavné, mnozí z vás pociťují únavu a chuť na spánek, obzvláště v období konce dubna toto bude velice silné. Stáváte se novými lidmi, i když toto lze zpozorovat ještě velice zřídkakdy. To, co cítíte, je však opravdové. Vnímáte děje kolem sebe a učíte se vciťovat do lidí kolem vás, do zvířat a také do přírody. Stáváte se celistvými. Ti z vás, kteří se cítí unaveni, stále postupují ve svých vibracích. Tato cesta je velice těžká a komplikovaná, ale také velice povznášející, i když těchto okamžiků jste dosud vnímali velice málo. Čas letí a blíží se opět doba úplňku. V tomto úplňku opět pocítíte velice silné vlivy. Fyzické stavy budou velmi kolísavé. Stále se budete zmítat ve svých emocích, ale postupem času se naučíte toto z velké části ovládat. Nové, co vám přinese mnoho pozitivního, je přechod do dalšího období, neboť léto odnese minulost a budete obdarováni. Odemkne se mnoho bran a duše, které skrze ně projdou, se probudí. Poznají, kdo jsou a jaký je jejich úkol. Nastoupí „nová generace“ pracovníků světla. Přijdou nové léčebné metody. Každý, kdo se má zasloužit o proces vzestupu, bude podpořen. Nastanou také velice zvláštní okamžiky, kdy budete schopni dosáhnout vyššího vědomí a splynout s ním, abyste zakusili tento pocit lásky a klidu. Ti, kdo vám přinesou nové informace, budou schopni rozpoznat mnohé z vašich problémů a pomoci dočistit vaši minulost. Jsou zde velice silné programy z minulosti, kterých není možné zbavit se bez pomoci, neboť mnozí z vás nejsou toto schopni vidět. Na nové energie přivykáte velice snadno, neboť tato fáze se blíží ke svému konci. Ušli jste ohromný kus a za to je vám třeba dík, neboť současně s vámi stoupá také planeta. Není ještě rozhodnuto, co vás čeká dále, neboť je zde ohromné množství negativních programů, které se spouští při každé vhodné příležitosti. V této chvíli není možné předpovědět více, nežli do jednoho nebo dvou měsíců. Stále však zůstává naděje a víra. Nyní máte možnosti, které dosud žádné bytosti neměly. Zachovejte se tak, jak vám velí vaše srdce a  věnujte svou lásku každému kolem vás. Maitreya http://zlata.dusicka..sweb.cz/new_page_4.htm

 

Okolnosti se mění

Nové energie mění vše, co jste dosud znali. Nic není takové, jako dříve. Ani vy sami. Stáváte se jiným bytostmi. Planeta očišťuje sama sebe a vy vnímáte nové modely v řešení problémů. Energie expanduje ve všech oblastech a stále znovu a znovu dobývá a převrací vše, co zůstalo nedotčeno. Stále znovu se opakují přírodní katastrofy, Země odpovídá na volání Vesmíru. Mnozí jsou stále více spjati s přírodou a Země je v tomto podporuje, neboť toto je téma následujících let. Návrat k přírodě a její energii. Energie materialismu je již vyčerpána, odchází bez možnosti návratu. Vy, kteří pociťujete, jakoby jste na Zemi nepatřili v této době, vězte, že tyto pocity brzy vymizí. Nahradí je jiné. Pocity lásky k tomuto světu a sounáležitosti ke všemu, co zde žije. V dalších měsících vám velice napomůže Slunce, neboť prozáří studené chvíle vašich životů a ohřeje vaše srdce. Stále znovu se budete potýkat s problémy. V tomto roce jich zažijete více, než požehnaně. A to jste teprve začali. Ale ten, kdo je přístupný řešení, bude vždy pod ochranou Boží. Sami cítíte, že to takto je a obdivujete s jakou přesností vám běžný život odpovídá na vaše myšlenky, na to, co tvoříte ve svých myslích. Vaše tělo je chrám, který vás provází tímto světem. Vaše mysl podporuje rozmanitost vašich úmyslů a pravd ve vašich životech. Točíte se za světlem anebo se přibližujete k temnotě? Vše má své pro a proti. Zachovejte si klidnou mysl a odhoďte vaše strachy. Ano, je zde mnoho událostí, které vaše strachy a obavy podporují. Jsou však skutečné? Naučte se klást odpovědi sami sobě a naslouchejte. Slyšíte? Vždy zazní odpověď. Nebuďte zahořklí a prožívejte své životy naplno. Vše se v dobré obrátí. Když ne ihned, tak během dalších období. Vaše pozice zde je složitá, ano, víme. Jsme však zde a čekáme na vás, na vaši žádost o pomoc. Využijte ji. Milujeme vás.

Maitreya a Svobodní mistři nanebevzatí. Zdroj: www.zlata.dusicka.sweb.cz

 

Počátek nového věku – 21. 12. 2012

Jde o den, kdy Slunce dospěje do centra naší Galaxie – což se odehrává každých 26 000 let. Co se přesně stane?

Je to den zimního slunovratu v roce 2010, kdy se Slunce dostane po dlouhém časovém období do místa, v němž se kříží oběžné dráhy Slunce, Země a planet Mléčné dráhy. Podle Mayů vytváří Mléčná dráha v tomto bodě kříž, a proto jí říkají „posvátný strom“ nebo „křižovatka cest.“ K tomuto místu se právě blížíme po takzvané černé cestě, která je součástí Mléčné dráhy. V této oblasti se nachází jen málo souhvězdí, ale zato spousta mlhovin. Mayové pokládají „temnou cestu“ za stezku do podsvětí Xibalbá, což je místo, kde končí vše staré a rodí se nové. Toto podsvětí je současně středem naší Galaxie nebo – jak říkají Mayové – vesmírnou dělohou, prvopočátkem, z něhož pochází úplně všechno: hvězdy, lidé,…prostě VŠE.

Slunce 21. prosince 2012 dospěje do středu Galaxie a současně do středu času. Ovšem mayské chápání času se od našeho liší. Je totiž spirálovité, zatímco my chápeme čas lineárně. Proto také „konečné datum“ není konkrétním okamžikem,ale spíše přechodem do jiné úrovně reality a vědomí.

Končí období devíti cyklů po dvaapadesáti letech, tedy období „devíti pekel“. Nacházíme se v době zrodu nové kosmické, vesmírné matrice. Je to období nejistoty a hodně lidí pociťuje z příchodu neznámého strach. Mayové však důvod změn znají a již začali s přípravami na život v nové epoše:

Když se koncem tohoto temného věku shromáždili mudrci všech národů k „velké poradě strážců vědění“, byly pyramidy zahaleny hustými oblaky. Setkání zahájili tancem čtyř světových stran, obnovili spojení s Matkou zemí a Otcem nebes. Zapěli píseň Velkého ducha a v tu chvíli se oblaka nad pyramidami rozptýlila a objevila se hvězdnatá obloha. Nastalo naprosté ticho. Naslouchali nekonečným dálavám vesmíru. Zdvihl se vítr a za šelestu se ozval hlas:“Upamatujte se na všechno z této planety. Přišel čas…“

Byl to hlas předků.

„Nastal čas změny,“ říkají proroci a šamani na celém světě. Na celé planetě mudrci původních národů předstupují před veřejnost a začínají hovořit o nastávající transformaci. „Je na čase, abychom pozvedli svůj hlas,“ říkají příslušníci indiánských etnik ze všech koutů Ameriky stejně jako obyvatelé Tibetu, Austrálii, Nového Zélandu a Afriky. Současně se podivují nad tím, že my, na Západě, jsme o očekávané události tak málo informováni:

Do roku 2012 zbývá již je několik málo let. Poté skončí všechny časové cykly a naše planeta se očistí od všeho, co jsme zničili, otrávili a zneužili. Je třeba počkat ještě pár let a pak dojde ke změně našeho vědomí. Staré vědění se vrací a je shodné s moudrostí celého vesmíru.

Nesmí zůstat nic,co škodí člověku a Matce zemi. Proto nadešla doba očisty. Lidé poznají, v jak svízelných dobách žijí. Musíme se sjednotit a sledovat společný cíl. Jen tak zabráníme tomu, aby nastávající epocha neskončila katastrofou. Záleží na nás, jak se změnou naložíme. Není důležité, jakým způsobem to uděláme, ale podstatné je to, že se znovu setkáme a uvolníme svou velkou spirituální sílu. Rozum nestačí, je třeba otevřít srdce.

Tyto věty představují velkou výzvu. Původní národy vědí, že ke změně dojde, a vědí také, proč se tak stane. Vyprávějí si o tom mnoho bájí, jejich obsah je v podstatě na celém světě stejný:

Naši předkové nám vyprávěli, že kdysi připluli z východu ve velkých kánoích bílí lidé.

Když vstoupili na naši zemi, všimli jsme si, že kulhají, protože chodí po dvou různých nohou. Jedna se podobala lví tlapě a druhá vypadala jako spár dravého ptáka. Obě nohy mají konkrétní význam. Lví tlapa je znamením mírnosti a lásky jejich nového náboženství, zatímco dračí spár symbolizuje nezřízenou touhu po majetku a válečnickou ctižádost. A právě touto nohou cizinci našlapují nejsilněji, protože ta druhé je zraněná. Hodně hovoří o svém náboženství, jenže v praktickém životě se jím skoro vůbec neřídí. Místo toho ostří své drápy a snaží se jimi zachytit barevné ptáčky, které potom oloupí, zotročí, zabijí. Naši předkové říkali: Indiánské národy se postaví na odpor, ale nebudou úspěšné, protože je k zemi srazí bída a nemoci. V té době jim bude uloupena jejich půda a budou zahnáni do rezervací. Nebudou už moci vyprávět svých dětem o kráse života na Matce zemi, a proto dojde k velkému zapomnění. Národy uvěří, že se blíží jejich konec.

A pak – i to vyprávěli naši předkové – nastane doba, kdy samotná Země těžce onemocní a všude se objeví stopy spárů. Řeky budou připomínat tmavý sliz, až po břehy je naplní špína a jedy. Vzduch se zakalí a lidé budou moci jen těžko dýchat. Naši bratři stromy zemřou a země se nedokáže očistit, protože špinavý déšť ucpe její póry. Přijde doba, kdy z nebe budou padat mrtví ptáci, ryby poplavou břichy nahoru a celá příroda se naplní velkou bolestí.

Po této době chaosu a velkých změn vyjde na východě nové slunce a staré národy znovu naleznou bývalou sílu, moudrost a hrdost. Tehdy k nám přijdou i mnozí potomci bílých dobyvatelů, najdou spolu s námi novou cestu a řeknou: „Potřebujeme vaši pomoc jako chléb tišící hlad, neboť jsme zničili téměř vše, co nám dává život.“

Nakonec přijde čas, kdy se po velkém úsilí podaří uzdravit Matku zemi i samotné lidstvo. Všichni tvorové spolu budou opět žít v harmonii a nastane nová doba míru a lásky.

Toto je poselství Mayů – je to poselství pro nás všechny.

Mayové říkají:

Vrátili jsme se a s námi i naši mudrci. Byli jsme povoláni svými předky, kteří jsou i vašimi předky. Chceme vás varovat. Ale naše slova nemají šířit neklid a obavy, spíše naopak. Naším úkolem je strach odstranit. A právě v tom spočívá naše první varování:

Jestliže zůstaneme v zajetí obav a pokud vše, co činíme, bude založeno pouze na strachu – strachu o naše děti, strachu o ztrátu zdraví nebo zaměstnání, strachu ze zániku světa …tak Zemi změnit nedokážeme. Strach je příčinou současného stavu světa. Strach nás všechny i Zemi připravuje o hřejivé paprsky světla. A v takovém případě vše začíná vadnout.

Mayové se ovšem nijak netají ani výsledky svých dnešních pozorování:

Svět se dnes ocitl ve stavu naprosté zchátralosti. Většina lidstva je nevědomá a nepřeje si změny. Dokonce je nechce ani vnímat, třebaže se jejich známky objevují všude kolem nás. Takový postoj by však mohl být osudový. Proto je nutné, aby se sešli lidé ze všech světových stran a nalezli nový vztah k přírodě – k bratrům a sestrám stromů, ke zvířatům a Matce zemi.

Je důležité, abychom dali Zemi najevo svůj vděk. Miluje nás jako opravdová matka, živí nás a poskytuje nám všechno, co potřebujeme – ačkoliv ji pustošíme a téměř se nám ji podařilo zničit. I slunce září na nás všechny – a je mu jedno jak vypadáme nebo jak žijeme. Pokud to pochopí většina lidí,budou moci změny v následujících letech opravdu ovlivnit.

Dnešní lidstvo je v nebezpečí, protože se ukázalo, že evropská a celá tzv. západní kultura není pro ně ta nejvhodnější, neboť nedbá na mnohé významné skutečnosti. Tato kultura nerespektuje ani jednotlivé lidi. Mayové o tom vědí:

Vaše děti nemohou být jedinečné. Ve škole, v televizi…všude se učí, že se musí chovat právě tak a že všechno ostatní je špatné.

Vaše ženy nemohou uplatňovat svůj tvůrčí talent, protože je navlékáte do oblečení z umělých hmot, takže jejich póry nemohou dýchat. Ženy připravují bezcenné jídlo a místo životadárného žáru ohně používají paprsky, které zabíjejí vše živé. A náboženství jim říká, že mají mlčet. Ale pokud onemocní síla žen, onemocní celá společnost.

Nevážíte si starců. Jakmile nemohou pracovat, nikoho již nezajímají. Musí žít mimo svou rodinu, jako by stáří byla nemoc.

Své nemocné posíláte do nemilosrdných nemocnic, protože nemoc pokládáte na něco, proti čemu je třeba bojovat. Nechápete vůbec souvislosti, nechápete smysl a význam nemoci. Vaši nemocní umírají osamoceně v nemocnicích, kde jim nikdo neposkytne poslední zaopatření před odchodem jejich duše. Umírají ve strachu.

To všechno se děje jen a jen proto, že vaše společnost je založena na posedlosti majetkem, mít stále víc je pro vás smyslem života. Pracujete, dokud nepadnete mrtví k zemi.

To a ještě o mnoho víc říkají dnešní Mayové a příslušníci dalších národů. Je obdivuhodné, kolik vědí o dějích na naší planetě. Znají dějiny všech ostatních civilizací, vědí o našich vynálezech i o náboženských teoriích, vyznají se v souvislostech . Žádnou z dosavadních kultur nepokládají za výjimečnou. Všechny považují za součást velké hry této Země. Ozývají se proto, že planeta je v nebezpečí.

Upozorňují:Nacházíme se v době přeměny. Proto musíme učinit mnohá významná rozhodnutí. Lidstvo se teď může rozhodnout, jakým směrem se vydá. Ocitli jsme se na křižovatce. Dlouhou dobu jsme kráčeli chybným směrem a ztratili jsme správný směr. Nyní se nám však nabízí poslední šance ke změně.

Samozřejmě můžeme pokračovat stejným stylem jako doposud. Lze se pochopitelně rozhodnout i pro jinou cestu a novu úlohu, již bychom měli na Zemi hrát. Proto se obracíme k Mayům, protože právě oni jsou strážci starého vědění.

Zřetelným znamením přeměny jsou změny počasí. Klima se vymyká kontrole a objevují se velmi extrémní teploty. Mění se množství srážek.

Jestliže dokážeme tyto úkazy vnímat, měli bychom se rozhodnout ke změně. Pokud se nezměníme, budeme se muset smířit s těžkými následky. Většina lidí doposud nepochopila, že máme čas pouze do roku 2012. Jen do té doby lze vše uvést do správných kolejí. Pokud se nám to podaří, dokážeme vstoupit do nové epochy spolupráce a porozumění.

Musíme zastavit další znečišťování, především znečisťování negativními myšlenkami, strachem a starostmi. Tím totiž měníme Zemi ve smetiště, čehož jasným důkazem jsou skládky, mrtvé vody, otrávené potraviny a duševně nemocné lidstvo.

Pokud to dokážeme změnit, budeme dýchat čistý vzduch.

Potřebujeme pomoc všech lidí, všech kultur, všech náboženství a národů. Musíme přestat nenávidět a zabíjet naše bratry a sestry na této planetě. Zabíjíme tím sami sebe. Kdybychom v tom dále pokračovali, nastalo by v roce 2012 zatmění a nový den by už by se nenarodil.

Pokud národy ztratí svůj rytmus a nedokážou žít v souladu s přírodou, pak se blíží jejich konec. Tak praví zákon vesmíru a přírody.

Pokud se lidstvo rozhodne pokračovat stejným stylem jako doposud a nezmění se, tak Země zahyne. Dojde ke katastrofám vyvolaným záplavami nebo suchem a začne doba hladu. Jestliže touha po hmotném bohatství přetrvá, staneme se oběťmi vlastní chtivosti, která je nemocí.

Tak zní proroctví Mayů – je to proroctví pro nás všechny!

A dále říkají také:

Neposlouchejte falešná proroctví: Skutečná volba je jen na nás! My můžeme změnit svět!

Mayští mudrci hlásají:

Bílí muži nás nutili přijmout jejich vůli a sdílet jejich představy. Dlouho jsme se jim nevzpírali. Ve škole nás učili o nadvládě lidstva nad Zemí. Nebyli jsme o tom přesvědčeni, ale poslechli jsme. A dále jsme mlčeli. Nyní však už mlčet nemůžeme. Víme, že je nejvyšší čas ukončit rozpory a spojit svá srdce v jediné pravdě.

Bílý muž nám tvrdil, že Bůh není naší součástí. Musíme ho uctívat prostřednictvím církve. Svým dětem vysvětlujeme, že Bůh je všudypřítomný, vyskytuje se v každém stromě, listu, oblaku či hoře. Bůh je tvořivá energie, která prostupuje vším.

Poznali jsme už, že bílý muž své náboženství nebere vážně. To platí i o jeho zákonech. Oboje používá k tomu, aby vykořisťoval ostatní národy, a přitom doposud nepochopil, že tím podvádí jen sám sebe. Své děti učíme respektovat zákony přírody a života. Říkáme jim, aby dbaly na znamení, která jim dává Země, aby naslouchaly jejímu hlasu a kráčely po jí naznačené společné cestě.

Bílý muž tvrdil, že Velkého ducha je možné uctívat pouze jedním způsobem. Nikdy jsme ale nepochopili, proč se tedy k lidem chová tak odlišným způsobem. Jsme tím, kým je on, cítíme stejně jako on. A všichni jsme spojeni s Matkou Zemí.

Bílí lidé říkají dětem, že nemají o ničem ponětí a že se celý život musí učit. My naopak říkáme, že děti v sobě nesou velké vědomosti a učit se můžeme od nich.

Všimli jsme si, že pro bílé národy je velmi důležité neustále něco objevovat. Vymyslely vědu, protože se domnívají, že nic nevědí. A právě v tom je příčina strachu. Kde je strach, je i ničení. Naše děti vědí, že právě v nich se skrývá velké vědění. Je ukryto v každé buňce jejich těla. Jsou spojeny s veškerými bytostmi této planety.

Pokud se s příslušníky národa Mayů setkají lidé ze Západu, zajímají se především o jejich poselství. Naopak Mayové si váží západních poznatků, ale tvrdí:

Učili jsme se západním naukám a zjistili jsme, že se v nich skrývá velký problém: oddělují člověka od přírody. Proto jste tak osamělí, ale nevíte o tom.

Vaši vědci nedokáží odhalit souvislosti fungování světa. Nevědí, proč vzniky pyramidy, ať už u nás nebo v Egyptě. Incká říše i anglické Stonehenge pro ně zůstávají záhadou.

Na Západě jste vymysleli velké věci, avšak my máme jiné poznatky. Pocházejí z našeho srdce. Poslouchejte je. Jeho prostřednictvím vás volá Matka Země. Je čas změnit své myšlení dříve, než bude pozdě.

Země není naším vlastnictvím a nemůžeme si s ní dělat, co chceme. Vládci světa začínají pociťovat, že se jejich moc chýlí ke konci. Potřebujeme nyní lidi schopné vydat se novými cestami. Je psáno, že staré národy pro nás tuto cestu míru střežily celé věky.

Toto je výzva Mayů – je to výzva určená nám všem.

Podle Mayů nyní končí doba „devíti pekel“ a s ní končí i mnohé další velké i malé cykly vesmírného rytmu. Poté by měl začít takzvaný cyklus třinácti nebes.

Pokud Mayové hovoří o počátku nebo konci časových úseků, mají na mysli cosi zásadně odlišného od našeho chápání času. Pro Maye není proto důležité konkrétní datum, ale spíše změna našeho vědomí – a to je velmi silně spojeno s bezčasovou realitou. Pouze ve stavu změněného vědomí si uvědomí, že čas je ve skutečnosti iluze a že právě „doba snů“ je onou skutečností, kterou jsme vlastně nikdy neopustili. Změny, jejichž známky se nyní všude objevují, tedy nepřicházejí zvenčí, ale jsou důsledkem obnoveného vědomí jednotlivých lidí, které spojili dohromady a nezadržitelnou silou ovlivňují zastaralé a nefunkční struktury.

Takzvaná nová doba se musí řídit jinými pravidly, potřebujeme jiné vzory chování, myšlení a také nový způsob soužití na této společné planetě. „Třináct nebes“ je symbolem doby, v níž lidé dokáží plně rozvinout své vědomí a uvědomí si všechny součásti svého bytí – včetně pocitů, intuice, snů, podvědomí, svého určení atd.

„Tento čas nadchází,“ říkají Mayové, „a je důležité se na něj připravit. Změny začínají v našem nitru. Uvědomte si, kým skutečně jste a odkud přicházíte.“ Mayové, Inkové, Maurové, Navajové, Siouxové, Tibeťané, Lakotvé, australští Aboriginové a mnohé další starobylé národy tvrdí, že pocházíme současně z hvězd i ze Země.

„Uvědomte si, že jsme spirituální bytosti ve fyzickém těle. Musíme procitnout a navázat spojení se všemi živočichy a Matkou Zemí, jež nás živí. Čas nadešel.“

Záleží na nás, zda se tato vize stane realitou. Důležité je nečekat na ostatní a nestarat se o to, co řeknou a pomyslí si jiné lidé. Jakmile začneme, připojí se s největší pravděpodobností k nám.

Záchvěv motýlích křídel může vyvolat bouři, stejně tak vědomá změna života bude mít netušený dosah.

Není důležité, zda patříme k Mayům nebo jakou máme barvu pleti. Poselství mohou naplnit všichni, kteří cítí a věří. Všichni se můžeme stát strážci Země a vesmíru. Jsme dětmi Slunce, jsme dětmi času a jsme cestovatelé prostorem. Ať zní písně a začne se tancovat. Všichni lidé mohou žít v míru. Buďme horami, stromy i vzduchem, který dýcháme. Naši předkové z hvězd říkají: „Jsme spojeni v jednotě, nyní nastal čas návratu moudrých – a moudří jsme my všichni, každý jednotlivec! Toto je vize Mayů – a je to vize nás všech.

 

 

Kumránské svitky

Tato slova údajně pověděl svým učedníkům Ježíš Nazaretský v době putování po Egyptě.

Fragmenty těchto ponaučení jsou zachyceny v kanonických evangeliích.

Celé jsou zaznamenány v takzvaných kumránských svitcích, jež byly nalezeny v Palestině u Mrtvého moře v polovině dvacátého století. Přikázání štěstí.

Když sešel z hory, kde přivítal východ Slunce, řekli ti, kdo se shromáždili u úpatí hory:

Jsi pro nás zdroj inspirace. Tvá slova mění srdce a tvá moudrost rozjasňuje rozum. Toužíme ti naslouchat.

Pověz nám, kdo jsme?

Usmál se a řekl: Jste světlo světa. Jste hvězdy. Jste chrám pravdy.               V každém z vás je Vesmír.  Podřiďte rozum srdci, ptejte se svého srdce, poslouchejte skrz svou Lásku. Blažení jsou ti, kdo znají jazyk bytí.

Jaký je smysl života?

Život je cesta, smysl i odměna. Život je tanec lásky. Vaše poslání je rozkvést. Být je veliký dar. Váš život je součástí historie Vesmíru. Život je krásnější než všechny teorie. Život je důvod k oslavě. Život je cenný sám o sobě. Život se odehrává v přítomnosti a smysl přítomnosti je být v ní přítomen.

 

Proč nás pronásleduje neštěstí?

Co jste zaseli, to také sklízíte. Neštěstí je vaše volba. Chudoba je výtvor člověka. Hořkost je plod nevědomosti. Když obviňujete, ztrácíte sílu. Když po něčem toužíte, zaháníte štěstí. Probuďte se. Žebrák je ten, kdo si neuvědomuje sám sebe. Ti, kdo nenajdou vnitřní království, jsou bezdomovci. Kdo zbytečně plýtvá časem, stává se ubožákem. Nedělejte ze svého života živoření. Nedovolte davu, aby zničil vaši duši. Ať bohatství není vaším prokletím.

Jak přemoci neštěstí?

Neodsuzujte se. Nezříkejte se sami sebe, neboť jste božští. Nesrovnávejte a nerozdělujte. Za všechno děkujte. Radujte se, neboť radost koná zázraky. Milujte se, neboť kdo miluje sám sebe, miluje i ostatní. Blahořečte nebezpečí, neboť odvážní nalézají blaženost. Modlete se, pociťujete-li radost, a neštěstí se vás nedotkne. Modlete se, ale neobchodujte s Bohem. A vězte, že vychvalování je pro duši nejlepší modlitba a štěstí je nejlepší strava.

Jak dosáhneme štěstí?

Šťastní jsou ti, kdo jsou vděční. Šťastní jsou ti, kdo jsou klidní. Šťastní jsou ti, kdo našli ráj v sobě samém. Šťastní jsou ti, kdo přijímají dary s radostí. Šťastní jsou ti, kdo hledají. Šťastní jsou ti, kdo jsou probuzení. Šťastní jsou ti, kdo naslouchají hlasu Božímu. Šťastní jsou ti, kdo naplňují svá poslání. Šťastní jsou ti, kdo poznali jednotu. Šťastní jsou ti, kdo se meditací přibližují k Bohu. Šťastní jsou ti, kdo žijí v harmonii. Šťastní jsou ti, kdo vidí krásu světa. Šťastní jsou ti, kdo se otevřeli Slunci. Šťastní jsou ti, kdo plynou jako řeky. Šťastní jsou ti, kdo jsou připraveni přijmout štěstí. Šťastní jsou ti, kdo jsou moudří. Šťastní jsou ti, kdo si uvědomují sami sebe. Šťastní jsou ti, kdo milují. Šťastní jsou ti, kdo vychvalují život. Šťastní jsou ti, kdo tvoří. Šťastní jsou ti, kdo jsou svobodní. Šťastní jsou ti, kdo odpouštějí.

 

V čem je tajemství hojnosti?

Váš život je nejcennější šperk v klenotnici Boha. Bůh je šperk lidského srdce. Bohatství uvnitř vás je nesmírné a hojnost kolem vás nevyčerpatelná. Čím více dáváte, tím více dostáváte. Svět je dost bohatý, aby se každý stal bohatým. Nevyčítejte si bohatství. Štěstí stojí na prahu vašeho domu. Otevřete se hojnosti a přeměňte vše v životě ve zlato. Blažení jsou ti, kdo našli poklad v sobě samém.

Jak žít ve světle?

Žijte naplno každý okamžik svého života. Život, který není prožit naplno, vyvolává zatrpklost. Vězte, že co je uvnitř, to je i vně. Temnota světa pochází z Temnoty v Srdci. Člověk je zárodek Slunce. Meditace o Bohu je rozpuštění se ve Světle. Jasná mysl je jako záře tisíci Sluncí. Blažení jsou ti, kdo touží po Světle.

Jak dosáhnout harmonie?

Žijte prostě. Nikomu neškoďte. Nezáviďte. Ať vás pochybnosti očišťují, ale neoslabují. Zasvěťte život kráse. Tvořte kvůli tvoření, ale ne kvůli ocenění. Jednejte s bližními otevřeně. Změňte minulost. Přinášejte do Světa něco nového. Naplňte tělo Láskou. Staňte se energií Lásky. Láska vše oduševňuje. Kde je láska, tam je Bůh.

Jak dosáhnout dokonalého života?

Šťastný člověk dokáže změnit mnoho lidí. Nešťastní zůstávají otroky. Štěstí miluje svobodu. Radost je tam, kde je svoboda. Pochopte podstatu štěstí. Otevřete se světu a svět se vám otevře. Jestliže přestanete být v opozici, stanete se vládcem.

Jaká je podstata reality?

„Já“ je jméno Věčnosti. Uvědomění si sama sebe jsou dveře do vyšší reality. Uvědomění si sama sebe je klíč k přeměně. Když najdete odpověď na otázku „Kdo jsem?“, odpovíte si na všechny otázky. Stanete se příčinou svého štěstí.

A podíval se na všechny s láskou a dodal: „Ticho mnohé odhalí. Buďte sami sebou.“

(Poznámka: tento text nepochází z webu www.jeshua.net)

 

 

Napojení na vnitřního chlapce a dívku
Jeshua skrze Pamelu Kribbe

 

Drazí přátelé,Děkuji vám, že jste dnes tu. Společně oslavujeme Novou Éru. Již je přítomná a roste a vyvíjí se díky vaší vnitřní transformaci. Vy jste předchůdci, průkopníci, kteří dnes pomáhají zrodit nové vědomí na Zemi. V současném stádiu vaší vnitřní transformace je stále mnoho zmatení. Jednou nohou jste v nové realitě, v novém způsobu chápání a zakoušení věcí. Druhou nohu však máte „v napětí“, tak říkajíc ve vakuu. Nemůže se vrátit do starých a důvěrně známých způsobů, ale zároveň se bojíte učinit úplnou změnu a jít kupředu oběma nohama po nové zemi. Tato nová forma vědomí je neznámé teritorium a zdá se, že ještě nesouzní s vnějším světem, s tradičními hodnotami a zvyky, které jste se naučili ve škole nebo doma.

Rozsáhlá část společnosti se stále zdá být v sevření starých a opotřebených systémů přesvědčení a je krmena strachem či potřebou kontroly. Vše se však mění a mnohé, co bylo dřív evidentní, se nyní hroutí a rozpadá. V západních společnostech mnoho lidí postrádá smysl svého života. Lidé rovněž začali věnovat mnohem více pozornosti vnitřním aspektům toho, co se kolem nich děje. Zajímají se o psychologii a spiritualitu. Jsou méně zaměřeni na bezvýznamný vnější úspěch a materiální bohatství. Zvláště v bohatých společnostech lidé zjišťují, že úspěch a materiální bohatství nutně nevytváří skutečné štěstí a spokojenost. Úspěch je jiný než naplnění. Ve svém životě se cítíte skutečně naplněni, když jste schopni spojit se svojí vlastní energií duše a vyjádřit ji. To je to, co tvořivost ve své podstatě znamená: objevování toho, jaká je vaše energie duše a vyjadřování této energie na Zemi skrze své vlastní a jedinečné dary a schopnosti. Tohle vás učiní uvnitř skutečně šťastnými, vřelými a zářícími. A v tom bodě se budete dotýkat druhých a oni uvidí, kým ve skutečnosti jste: anděl světla. Vy se pak stanete andělem, který vědomě přináší světlo pozemské říši, která je tak často zastíněna iluzemi, které vám zabraňují vidět vnitřní světlo v každé žijící bytosti.

Vy všichni jste si vybrali být zde, dát formu své energii duše na Zemi. Zvláště v tomto stádiu historie tu nejste pouze pro sebe. Váš vnitřní vývoj je takový, že můžete s ostatními mnohé sdílet. V současnosti se mnohé odehrává na globální a planetární úrovni. Probíhají obrovské posuny energie a mohou ovlivňovat váš každodenní život. Kdykoli lidé mění své vědomí a začínají jinak myslet, když si pokládají nové otázky a zpochybňují existující pořádek, pozývají do svých životů novou energii. Vstoupí nová hybná síla, která často významně ovlivní váš životní styl a okolnosti. Jedna vaše část toho chce nyní dosáhnout. Avšak vaše jiné části odporují novému a nechtějí se tak snadno pohnout. Tohle jsou ty nejustrašenější a nejméně důvěřivé části vás samých. Výsledkem je vnitřní napětí a konflikt, který způsobuje rozdělení ve vašem vědomí a ve vědomí miliónu lidí, kteří jsou ve stejném procesu. Tohle může občas kolem Země vytvářet těžkou atmosféru odporu a napětí. Je to odpor ke změně a pohybu a je součástí bytí lidské bytosti. I když žijete velmi uvědomělý život, můžete být ovlivněni touhle tíhou, protože někdy rezonuje se strachy a pochybami, kterých jste se nezbavili.

Jak se s tímto vnitřním konfliktem vypořádáte a jak propustíte staré strachy a systémy přesvědčení? Jak se spojíte se svojí vlastní energií duše a jak naleznete cestu k jejímu vyjádření světu? Dnes bych rád přistoupil k této otázce tím, že budu malinko hovořit o rovnováze mezi mužskou a ženskou energií uvnitř vás.

Každá duše má přístup jak k mužské, tak k ženské energii. Podstata mužské energie se týká aspektu projevení se navenek, ve hmotném světě. Mužská energie souvisí se zaměřením, pronikavostí a silou jednat. Umožňuje vám zaujmout místo, být „Já“ s jasnými hranicemi. Ženská energie přirozeně inklinuje k obrácení dovnitř, k vnitřnímu rozměru věcí. Je spojena s cítěním, inspirací a překročením hranice „Já“, aby se spojila s druhými. Ženská energie proudí, je vnímavá, a když se spojí s mužskou energií, je vedena k nejvyšší formě tvořivosti. Rovnováha mezi oběma energiemi vám umožňuje realizovat váš nejvyšší potenciál.

Ženská energie je svojí podstatou energií neprojeveného, je to oblast potenciálu. Je taktéž zdrojem skutečné inspirace – srdečných tužeb, které pramení z vaší duše. Vaše ženská energie je mostem k vaší duši. Vaše duše je beztvará. Jen to pociťte. V tomto okamžiku zažíváte, že máte tělo, které vám umožňuje být součástí této reality. Máte oči, ruce a jste muž nebo žena. Můžete však také cítit, že tento způsob bytí je nyní vaší částí, není to vše, čím jste. Jste to, co oduševňuje tělo, formu. Vzkřísili jste ho k životu zevnitř. Avšak vy jste ve své podstatě beztvární, jste čistým vědomím, jedním a neoddělitelným. Pociťte tuto svobodu a požehnání! Pociťte, jak jste vy, jako vědomí, zcela nezávislí na svém těle a že jste si svobodně zvolili být na chvíli součástí této reality.

To, že jste dočasně spojeni se svým tělem, má důvod. Jste tu, protože tu chcete být. Proudící a nespoutaná ženská energie chce vstoupit do tance s mužskou energií projevení a formy. Mužská energie umožňuje duši, aby vstoupila a zakusila tuto specifickou fyzickou realitu. Pomáhá duši kreativně se vyjádřit v této konkrétní pozemské říši. Mužské a ženské energie jsou stavebními kameny tvoření, a když společně hrají v míru a radosti, zrodí krásu a naplnění.

V mnohých z vás se však mužské a ženské uměle oddělilo a společně správně nepracují. Stručně řečeno, můžete mít buďto příliš mužské energie nebo příliš mnoho energie ženské. Když je přebytek mužské energie, ženská energie je potlačena a vy jste příliš zaměření na projevení se ve vnějším světě a na potřebu být uznávaný/á a oceněný/á druhými. Jste odříznuti od energie své duše, živoucího proudu pocitů a emocí, který se vám neustále snaží povědět, co potřebujete a co doopravdy chcete. Když se příliš ztotožňujete s mužskou energií, jste lapeni v očekáváních a požadavcích vnějšího světa. V podstatě jste poháněni nejistotou a snažíte se s touto nejistotou zacházet tak, že sami sebe nutíte přizpůsobit se měřítkům, místo sami sobě. Necítíte se skutečně v bezpečí a v péči svojí ženské energie a usilujete o tento pocit bezpečí tím, že jste soutěživí a ovládající. Tohle vše vás činí velmi závislé na tom, co si druzí myslí, cítí a jak jednají. Tím, že se odpojíte od svého jedinečného vnitřního vedení, se vaše ego dostává do napětí a úzkosti, nepřetržitě vyžaduje uznání a musí být stále pod kontrolou. Žije z falešné představy moci, která duši dusí.

 

Lidé, kteří mají převahu mužského, se bojí odevzdat beztvaré, proudící povaze ženské energie. Ve vaší společnosti, která má jako celek nadbytek mužské energie, je tento strach zjevný z faktu, že jsou lidé neustále neuroticky činní. Stěží si dopřejí čas sami pro sebe, který by trávili svobodně bez jakéhokoli účelu. Vše se zdá být přikázané a naplánované s téměř chorobnou výkonností. Také když po něčem toužíte a skutečně cítíte, že byste rádi učinili nějakou změnu ve svém životě, chcete jednat ihned. Často si nedopřejte dostatek času, abyste nechali myšlenku či záměr vyrůst, vyvinout se a postupně se zrodit ve vaší realitě. Je to jako organický proces. Vnitřní hybné síly, které se jednou uvedou do pohybu, když stanovíte svůj záměr pro to, co byste chtěli dělat nebo mít, jsou řízené přirozeným rytmem, který nemůžete ani nutit ani řídit. Kvůli dominantní nebo přerušené mužské energii máte sklon příliš myslet a strachovat se. Vaše myšlenky skáčou nahoru a dolů jako šílené. To vede ve vašem životě k všeobecné nervozitě, pocitu prázdnoty a nedostatku inspirace. Ve skutečnosti tak doopravdy nevěříte své ženské energii. Zdá se, že chce jít zcela odlišným směrem než vy. Vaše pocity vám například říkají, abyste některé věci opustili, dopřáli si čas pro sebe a otevřeněji komunikovali s druhými. V jistém bodě už nebudete schopni toto volání ignorovat. Když se pokoušíte žít výhradně z mužské energie, směřujete k nějaké formě krize, ať už je to nemoc nebo jakýkoli jiný neklid. Tato krize bude v podstatě příležitostí k tomu, nalézt ve svém životě novou rovnováhu mužského a ženského.Co se děje, pokud stojí ženská energie příliš osamoceně a nedostatečně se spojí s mužskou? Jako opak napjatého a řídícího ega tohle vede k egu slabému a rozkolísanému. Když ztrácíte rovnováhu ženského, znamená to, že je toho na vás „příliš“. Na energie druhých lidí reagujete vysoce citlivě. Je pro vás těžké říci ne a stanovit jasné hranice kolem sebe, protože mužská energie na stanovení vlastního prostoru se vám zdá nedosažitelná. Je dokonce těžké vědět, co chcete, protože se necháte snadno vtáhnout do nálad a tužeb druhých lidí. Pokud je nadbytek ženské energie, znamená to, že jste empatičtí a že je pro vás velmi snadné chápat, co cítí druzí. Taktéž jste schopni jít hluboko do svých vlastních emocí a nálad, ale je pro vás nesnadné vyjádřit se emocionálně a tvořivě ve světě. Máte nedostatečný přístup k mužským energiím sebe-uvědomění, stát za sebou samým a cítit se ve středu a soustředění. Ženská energie, která přirozeně proudí a je vnímavá, potřebuje, aby byla ukotvena ke správně definovanému „Já“. To je to, co může mužská energie poskytnout ženské, pakliže je ženská část ochotna jí věřit a propustit svůj strach z odděleného „Já“ se svými vlastními potřebami a jasnými hranicemi.

V mnoha lidech se toho ženská energie bojí, zvláště v ženách, protože ženy byly učené, že je dobré být citlivou, příjemnou a ochotnou (zatímco muži jsou učeni, že je správné být odolný a soutěživý). Když však ženy nerozvinou tuto mužskou schopnost být ve středu se svou vlastní bytostí, jejich tvořivá energie bude promrhána a roztříštěna.

Jejich energie duše nebude adekvátně vyjádřena a to vytvoří smutek v duši, který způsobuje melancholii a depresi.

Tato éra si žádá vyvážení mužských a ženských energií. Je důležité uvědomit si, že ženské je v jistém smyslu základní nebo primární. Nemám na mysli „vyšší“ či „nižší“. Ženské a mužské spolu vzájemně souvisí jako představitelé symbolu yin-yang: obě jsou rovnocenné a doplňují se. Ženská energie uvnitř vás je však mostem k vaší duši, k vaší nehmotné podstatě. Tím, že se spojíte s ženským aspektem, otevřete se své nejhlubší inspiraci a spojíte se se svým záměrem, kvůli kterému jste zde.

Jen si představte, že se nyní napojujete na svoji ženskou energii. Představte si, že je umístěna ve vašem srdci. Pociťte jemnou, hřejivou energii ve svém srdci, která je vám velmi známá, velmi blízká tomu, kým jste. Cítíte tuto energii ve vašem srdci a nyní si představte, že vytváří otvor na zadní straně srdce. Odtud se spojuje se světlem, se světlem Zdroje, se světlem vaší duše. Dopřejte si čas, abyste to pocítili. Možná vidíte andělské postavy či průvodce, nezáleží na tom, co vidíte. Potřebujete jen pocítit přítomnost milující, vesmírné podpory, přítomnost Domova. Takhle šíříte svoji energii duše. Pociťte jen lehkost a jasnost této energie. Vstupuje do vašeho srdce a nyní si můžete všimnout, jak jsme vám skutečně blízko. My „z druhé strany“ jsme součástí reality, která prostupuje přímo skrze vás. Vy jste ve skutečnosti právě teď součástí této druhé reality. Vaše vyšší či větší Já je nyní zde, zatímco vás zároveň spojuje se Zemí.

Nyní si představte, že se obracíme na mužskou část uvnitř vás. Požádejte tuto energii, aby vám pomohla zakotvit se a spojit plně vaši energii duše s pozemskou realitou. Pociťte sílu mužské energie, jak jemně a lehce proudí do vašich rukou a nohou. Vytváří jasnost ve vašem bytí, sebedůvěru a soustředění. Cítíte, jak ukotvuje energii vašeho srdce ve vašem těle a na Zemi. Uvědomte si, že vaše mužská stránka miluje takto se spojovat se stránkou ženskou. Chce sloužit ženské energii, aby umožnila energii duše ztělesnit se v čase, místě a hmotě. Chráněná a obklopená mužskou energií, se ženská energie cítí v bezpečí a plná radosti. Pociťte, jak se uvnitř vás spojuje Nebe se Zemí.

Postoupíme na naší vnitřní cestě trošku dál. Představte si, že nyní procházíte krásným lesem. Nebe je modré. Je podzim a stromy začínají ztrácet listí. Přesto je slunce na vaší tváři stále hřejivé. Užíváte si procházku a po chvíli si všimnete krásného místa a na chvíli se posadíte. Možná je tam lavička nebo měkké místo pod stromem. Posadíte se a ztišíte se. Vědomě dýcháte a necháte propustit všechno napětí ve svém těle. Cítíte, jak vás země nese. Uvnitř se ztišíte a zklidníte. Poté uslyšíte ve vzduchu zvuk živých dětských hlasů. Dotknou se vás a rozesmějí. Všimnete si dvou dětí, které se k vám přibližují. Je to chlapec a dívka. Přichází k vám určitým způsobem, protože vám chtějí něco dát.

Nyní stojí vedle vás a mají šťastné a bezstarostné tváře. Pak děvče vystoupí dopředu a něco vám dává. Může to být věc, ale také nemusí. Může jednoduše vyzařovat něco svojí přítomností či svýma očima a něco vám připomíná. Co vám připomíná? Jakou hodnotu k vám vyzařuje, když se dívá do vašich očí? To, co vám dává energeticky je mnohem důležitější než to, co vám fyzicky podává. Přijměte její energii a poděkujte jí. Potom jí poproste, aby si sedla po vaší levé straně. Nyní se zaměřte na chlapce, který vám chce také něco dát. Podíváte se na něj a přijímáte jeho dar. Může to být symbol, předmět či pocit nebo se vás možná jednoduše dotkne a vy víte. Cítíte jeho zprávu a přijímáte ji. Poděkujte mu a požádejte ho, aby si sedl po vaší pravé straně.

Pociťte, jak jsou tyto děti vaší součástí. Vždy jsou po vašem boku, aby vám připomněly, kdo jste. Jejich původní vlastnosti patří vám. Nyní vezměte jejich ruce, podržte je ve svém klíně a nechejte vše uvnitř, co cítíte jako staré a opotřebené, aby se rozplynulo. Strach, obavy, melancholii, jen si představte, jak se země otvírá a tohle vše vám odebírá. V jejím lůně se to stane neutrální. Dovolte novým, čerstvým energiím dětí, aby vstoupily do vašeho energetického pole a přinesly vám zpět vaši chuť do života a váš dětský smysl pro kouzlo a víru. Když se za chvíli vrátíme do přítomného okamžiku, nemusíte tyto děti opouštět. Jsou vaší součástí a udržují vaši původní inspiraci naživu. Pokaždé, když cítíte nepohodlí či nespokojenost, můžete se s těmito dětmi spojit. Mohou vám říct, jak obnovíte svoji rovnováhu. Když jdete znovu do tohoto lesa či do jakéhokoli jiného místa, které máte rádi, můžete vidět pouze děvče nebo pouze chlapce, jak vám chce něco říci. Věřte tomu, s čím přijde vaše představivost. Udržujete ji jen ve světle a v hravosti. Nemá to být vážné cvičení. Je to jen hra. Jsou to prostředky ke spojení s mocným jádrem mužských a ženských energií uvnitř.

Vy všichni pracujete na vytvoření nové rovnováhy mezi těmito dvěma energiemi, které se ve vaší společnosti tolik odcizily a nebyly pochopeny. Kdykoli je znovu spojíte a obnovíte jejich rovnováhu uvnitř, vyzařujete to ven k ostatním a pomáháte jim tak dosáhnout lehčího a více milujícího vědomí na Zemi. My vám za to děkujeme. Hluboce vás milujeme.

© Pamela Kribbe 2010 www.jeshua.net Přeložila:DenisaVaňková,www.jeshua.cz

 

To nejvyšší, co můžete dát
Jeshua skrze Pamelu Kribbe

 

Drazí přátelé,

 

Já jsem Jeshua. Byl jsem představitelem nové energie na Zemi, jež je Kristovskou energií. Je to druh energie či vědomí, které uznává jednotu pro všechno a všechny. Je to energie spojení, které přináší jednotu zpět na Zemi. Můj cíl byl a je obnovit smysl pro sounáležitost mezi všemi bytostmi žijícími na Zemi a klíčem k tomu je srdce. Srdce spojuje. Srdce je místo, kam můžete přijít Domů. Pocit domova se týká sjednocení, být sjednocen se svým nejhlubším Já. Vaše nejhlubší Já je vždy spojeno s celkem.

To, co představuje celek, nemůže být popsáno slovy. Můžete přijít se slovy jako je vesmír nebo kosmos, ale celek není ani věc ani bytost. Celek je nevýslovný zdroj bytí, nekonečná říše možností. Každý jednotlivý život má své specifické místo uvnitř tohoto celku. Všichni jste součástí nekonečně obrovské celistvosti, která je věčná a zároveň dynamická a proměnlivá. Život se neustále pohybuje v nekonečném tanci projevení a odchodu, narození a smrti, tvoření a propouštění. Jako lidská bytost se tohoto tvořivého tance účastníte ve své současné formě jako muž nebo žena. Zároveň je uvnitř vás božské a nezničitelné jádro, které je na formě nezávislé.

Představte si, že jste ve svém současném těle spojeni s nepředstavitelně obrovskou celistvostí. Vaší myslí nedokážete odůvodnit, jak a proč jste součástí celku a které místo vám náleží. Přesto to můžete cítit srdcem. Jste začleněni v celku, jste spojeni s bijícím srdcem vesmíru a vy pro to nemusíte vůbec nic dělat. To je fakt. Je to neoddělitelná součást toho, kým skutečně jste.

Uvnitř tohoto celku máte jedinečné místo a jedinečnou roli. To, že naleznete své místo a umožníte svému světlu zářit, vás hluboce naplní. Budete šťastní a radostní. Být na jedinečném místě a naplnit svou jedinečnou roli aktivuje to nejvyšší z vás, co můžete dát. O tom budu dnes hovořit: nejvyšší, co můžete dát.

Mnoho z vás si přeje být v souladu se zdrojem světla, kterým na nejhlubší úrovni jste, žít z tohoto Zdroje, dávat a zářit do světa. Pociťte tento Zdroj zevnitř, jak proudí skrze všechny vaše buňky. Ačkoli to není vidět, spojuje ve vás vše. Pociťte to, prosím… pociťte životní proud, který vás nese. Život ví, která místa jsou pro vás určená a které role jsou vašimi rolemi. Pociťte svoji touhu ztělesnit to nejvyšší z vás, anděla světla nezávislého na čase, kterým skutečně jste. Jste tu v tomto těle dočasně proto, abyste mohli na toto místo přinést světlo, kterým jste. Země je místem, které milujete. Pociťte to. Pociťte, jak jste hluboko uvnitř spojeni se srdcem Země.

Propusťte vaše myšlenky o tom, jak těžké je žít na Zemi, jak těžké je zvládat temné stránky lidské společnosti. Spojte se pouze se Zemí samotnou, s podstatou planety. Přemýšlejte o rozlehlých lesích na Zemi, oceánech a širém nebi. Přemýšlejte o velkém množství zvířat, stromů, rostlin a květin. Spojte se se Zemí… a pociťte, jak je začleněna v celistvosti vesmíru, ve kterém se ubírá svou vlastní cestou.

Na Zemi existuje místo pro vás – tady a teď. Věřte si; vězte, že jste spojeni s celkem a že existuje cesta, která vás vede k projevení vašeho nejvyššího Já.

Jak tuto cestu nalézt? A jak víte, zda vyvíjíte a projevujete své nejvyšší Já? Zmíním tři aspekty, díky kterým poznáte, zda „dáváte ze sebe to nejvyšší“ To nejvyšší, co ze sebe můžete dát, je Jedinečnost. Prvním aspektem je, že to nejvyšší z vás, to nejvíc, co můžete dát zde na Zemi, je pro vás jedinečné. Váš podíl je jedinečná kombinace vlastností a kvalit s vlastní vibrací a vůní. V podstatě dáváte sami sebe. To nejvíc, co můžete dát, jste vy! To, co vás odlišuje, není to, co jste se naučili od druhých, jako jisté dovednosti či znalosti. To nejvíc, co můžete dát, nepochází zvenčí. Ne, vy jste rozhodujícím článkem.

Samozřejmě, že jste získali poznání a informace od druhých, z knih a vzděláním. Samozřejmě, že jste vytvářeni vaší kulturou a výchovou. Nicméně jste tyto vlivy začlenili do své povahy po svém. Díky tomu, čím vším jste ve svém životě prošli – v tomto životě a v životech předešlých – vlastníte jedinečné charisma. Šíříte své světlo na život svým způsobem. Lidé jsou přitahováni tímto jedinečným světlem. Je to světlo, které září z vašeho místa na Zemi; je to tohle světlo, které vás rozzáří.

Vaše jedinečné světlo je směsí pozemských a nebeských kvalit. V tomto životě jste muž nebo žena, jež měli jistou výchovu a vzdělání. Jste utvářeni světovým názorem na společnost, ve které žijete. Takhle by to mělo být, neboť toto formování vám má pomoci získat důvěrnou znalost lidského života. Poněvadž jste prošli skrze všechny tyto těžké zkušenosti, získali jste hluboký vhled do toho, jaké to je a jaké emocionální vzestupy a pády si můžete jako lidská bytost na Zemi zažít. Svojí vlastní cestou zkoumání skrze temnotu a světlo kráčíte po jedinečné cestě. Tudíž to, co můžete dát druhým, je stejně tak jedinečnou směsicí kvalit.

Vždy udržujte svoji individualitu v oblasti tvořivosti a práce! Nezáleží na tom, co děláte, zda jste pekař, učitel, umělec či duchovní terapeut – dávat to nejvyšší z vás je v souladu s vyjadřováním vaší jedinečnosti a s jejím sdílením se světem. Svět bez vás není úplný. Vesmír čeká na vaše přispění namísto toho, abyste kopírovali či reprodukovali přispění někoho jiného. Vesmír vás chce povzbudit, abyste nechali svoji jedinečnou energii proudit. A tak ztělesňování vašeho nejvyššího Já znamená být sám sebou a vyjadřovat svoji jedinečnost. Dávat to nejvíc z vás znamená přijímat pro sebe to nejlepší. Druhým aspektem je, že dávat to nejvíc z vás vždy znamená, že pro sebe přijímáte to nejlepší. Tyto dva proudy jsou ve skutečnosti vzájemně neoddělitelně spojené.

Když necháte své jedinečné světlo zářit, otevřete své srdce a dáváte ze srdce, prožíváte hluboké uspokojení a naplnění. Dovolujete si být zcela sami sebou, zářit své světlo bez výhrad. Cítíte, že činit tak je správné, přirozené a upřímné. Když dáváte sami sebe tak otevřeně a volně, přijímáte zároveň něco velmi mimořádného. Největší dar, který přijímáte, je ten, že přicházíte domů. Ve chvíli, kdy jste skutečně sami sebou, jste přirozeně spojeni s vyšším celkem, s Bohem. Jste v souladu se sebou a vesmírem zároveň. Nehodnotíte sebe ani druhé. Žádná další hodnocení, která oddělují. Jste Jednotou.

Tím, že se odvážíte být pravdiví sami k sobě a vyjádříte své nejvyšší já ve vnějším světě, přitahujete do svého života dobré věci. Nezbytné hmotné věci a správní lidé se budou objevovat automaticky. Vesmír vás bude podporovat a pečovat o vás. Nabídne vám správné okolnosti k tomu, abyste projevili energii své duše. Takto na dávající proud odpovídá přijímací proud, který vás naplňuje a obohacuje ve všech životních oblastech. Na nejhlubší úrovni jste sami sobě dali tohle vše tím, že jste měli odvahu nechat zářit své vlastní světlo. Život vám z celého srdce řekne ano, pokud řeknete ano životu bez jakýchkoli výhrad.

Celek tvoření, uvnitř kterého máme všichni svoji roli, je jako obrovská skládačka puzzle a každý z nás představuje její kousek. Puzzle bez vás není úplné. Ve chvíli, kdy vkládáte tento kousek skládačky, kterým jste, na správné místo, přispíváte do puzzle něčím, co nikdo jiný není schopen přidat. V tomto samotném momentu také přijímáte něco velmi cenného: vracíte se domů. Víte, že jste větší celek, že vás život podporuje a že jste v bezpečí. Víte, že činíte podstatné přispění a cítíte se přijati celkem s radostí a oceněním. Dávat to nejvyšší z vás znamená říci ano sami sobě hlubokým způsobem a dovolit si přijmout vše, co potřebujete k tomu, abyste kvetli a zářili.

Dát to nejvíc z vás ve skutečnosti znamená, že už nejste od celku odděleni. Nejste v té chvíli egem, nejste oddělenou individualitou. Otázka „jak vyvážit proud dávání a přijímání“ se ve skutečnosti rozpouští ve stavu bytí. O rovnováhu je postaráno automaticky; děje se to přirozeně. Když sami sebe vyjadřujete z té nejupřímnější části a dovolujete svému světlu zářit, jste světlem a zároveň ho také přijímáte. Tohle je prožitek jednoty, po kterém všichni toužíte.

Nyní byste se mohli sami sebe ptát: jak tohle učiním? Jak budu v souladu se svým vyšším Já, mým jedinečným darem, mým skutečným světlem? To mě přivádí k třetímu aspektu dávání toho nejvyššího z vás, který bych chtěl zmínit. Dáváte to nejvyšší z vás, když jste schopni spojit se s tím nejnižším. Dáváte to nejvyšší z vás, když jste otevřeni a ochotni spojit se s tím nejnižším z vás. Tím nejnižším myslím strach, pochyby a deprese. Ve zkratce je to temnota, která je ve vaší duši jako výsledek nevyřešených zkušeností.

Vaše nejvyšší já bude zářit ve chvíli, kdy přivítáte nejtemnější stránku sebe samých. Když pozvete to nejnižší z vás, aby vstoupilo do vašeho vědomí, necháte své světlo zářit, bez toho aniž byste hodnotili tyto části vaší duše, které se cítily odmítnuty a zapuzeny. JE to část vás samých, která je díky bolestným prožitkům rozhněvaná, smutná, zahořklá a osamělá. Mějte prosím soucit s touto částí vás samotných, která žije v temnotě a z temnoty rovněž hledá řešení, čímž vás často odvádí ještě dál od světla.

V temnotě vyvíjíte mechanismus přežití, který vás drží od pociťování toho, co se skutečně uvnitř vás odehrává: strach, zoufalství, deprese a osamělost. Odvracíte se od nich. Ve skutečnosti jste se tak často byli učeni konat světem kolem vás. „Odvrať se od negativních emocí. Buď pozitivní. Dělej to nejlepší. Buď užitečný.“ Tento druh upozornění a vzývání vytváří uvnitř strach z vaší vlastní temnoty a odcizuje vás od vašich nejhlubších pocitů.

Vy všichni máte hlubokou touhu po světle, po svobodě vězící ve vzdání se tomu, kým skutečně jste. Uvědomte si prosím, že největší světlo uvnitř podnítíte tehdy, když jste ochotni zakusit ty nejtemnější a nejvíce opomíjené části vás samých.

Žádám vás, abyste tak učinili teď, právě v této chvíli. Prosím, podívejte se, zda je uvnitř vás nějaká negativní emoce či myšlenka, která se stále objevuje a potřebuje vaši pozornost. Nejdříve si prosím uvědomte, že tato temná emoce či myšlenka je součástí lidského bytí. Představte si, že tato temná oblast uvnitř je dítě, které bylo přehlíženo. Mohli byste ho/ji najít, jak se schovává v koutě. Je to chlapec nebo děvče?

Podívejte se, zda ji nebo jeho můžete najít, zda se můžete s tímto dítětem kontaktovat. Začněte očním kontaktem a opatrně natáhněte svoji ruku. Láskyplně se na dítě podívejte a pozorujte, jak těžce se snažilo přežít. Toto dítě je naplněno radostí a soucitem k životu. Nicméně trpělivě snášelo tolik, že síla radosti a vášně byla pokřivena. Tato původní energie dítěte se zachytila v pasti všech možných druhů masek a mechanismu přežití, a tak jeho životní síla začala díky tomu pracovat proti jemu samotnému. Nyní je ale dítěti dovoleno, aby bylo skutečně tím, kým je. Prosím, natáhněte svoji ruku a nechejte své světlo zářit. Přivítejte toto dítě svýma očima.

Dovolte dítěti přijít k vám jeho/jejím vlastním tempem. Čekejte trpělivě, držte ho/ji ve své náruči a přitiskněte ho/ji ke svému srdci. To, co dítě potřebuje, aby se uvolnilo a uzdravilo, je to, aby bylo vámi viděno a ukonejšeno. Sledujte, jak vyzařujete teplo, lásku a pochopení, když jste ve spojení s tímto bezmocným a zoufalým dítětem. Pozvěte svoji nejtemnější část dovnitř, přivítejte ji a přiveďte ji domů, ukažte svoji nejsvětlejší část. Chápete, jak se toto dítě cítí. Toto pochopení léčí. Dítě v temnotě znázorňuje tu část vás, která nese mnoho bolesti a nedokáže pochopit, proč. Tím, že tuto bolest obklopíte pochopením a soucitem, šíříte světlo do oblastí, které bývaly zdrojem negativních emocí a myšlenek. Jakmile přijmete zoufalé dítě uvnitř, stanete se lidským andělem. Přinesete světlo do temnoty, což je přesně to, co nyní lidstvo potřebuje.

Lidstvo nepotřebuje světce a guru, kteří budou učit z kazatelny či piedestalu, ale skutečné lidi z masa a kostí, kteří zakusili temnotu a světlo uvnitř sebe a jsou tak schopni přijmout na své cestě obojí. Ve chvíli, kdy se odvážíte čelit a přijmout vaši vlastní temnotu, stanete se lidským andělem. To vaše světlo očistí a posílí. Život vás podpoří. Budete upozorňováni na možnosti a místa, kde budete moci odhalit své nejvyšší já snadným a přirozeným způsobem. Nemusíte o to usilovat. Nemusíte předstírat, že jste někdo jiný, neboť je to vaše vlastní jedinečná vibrace a energie, která inspiruje lidi a přináší k nim radost. Jste to vy! Představujete lásku Boha svým jedinečným způsobem, protože jste ochotni a schopni čelit své vlastní temnotě a s pochopením ji přijmout. Lidé ve vaší přítomnosti zakouší otevřenost, citlivost a inspiraci ve způsobu, jak jim nasloucháte. Cokoli děláte, abyste vyjádřili a projevili své nejvyšší já na Zemi, bude povzbuzovat lidi, aby sami zářili a věřili svým vlastním jedinečným talentům a síle. Tím, že dáváte to nejvyšší z vás, podporuje druhé lidi, aby činili to samé.

© Pamela Kribbe 2010 www.jeshua.net Přeložila: Denisa Vaňková
www.jeshua.cz.

 

Srdeční čakra

Další tema k čištění kdo se chce zdokonalovat.

Abyste s tím mohli bojovat, je třeba požádat svou duši a své průvodce, aby pracovali na vaší srdeční čakře, rozpustili negativitu a naplnili čakru láskou. Je také zapotřebí porozumět tomu, proč ve své srdeční čakře zadržujete bolest. Pamatujte, že to není vaše srdeční čakra, kdo zadržuje negativitu, ale vy, jakožto mysl a osobnost, která jí působí utrpení. Proč chcete trpět? Zasloužíte si utrpení? Ptaní vám pomůže odhalit pohřbená přesvědčení z minulosti o vás samých. Prosté pochopení může umožnit osvobození. Pak je tedy potřeba zaměřit se ve svém běžném životě na slaďování vašeho srdce s duší a nechat světlo vaší duše téci do srdeční čakry, což ji bude dále otevírat. A k tomu je třeba vážit si své srdeční čakry a milovat ji. Ona si pak podrží své vlastní vibrace a vy s ní pak můžete mluvit a ona vám bude odpovídat. Vedení rozhovoru s vaší srdeční čakrou vám může pomoci porozumět jejím potřebám a zda je zapotřebí dalšího léčení. Můžete svou srdeční čakru také odevzdat Stvořiteli, aby ji zcela očistil a vyléčil. To neznamená, že vás srdeční čakra opustí, ale že léčebný proces se může uskutečnit a že žádáte Stvořitele o pomoc. Nezapomeňte, že vaše srdeční čakra má svůj hlas, tak jako každá část vašeho bytí. Nyní přišel čas vzdát své srdeční čakře čest, neboť je pojítkem mezi vaší duší a realitou.

 

Pár rad…

Denní rovnodennost přináší změnu do vnímání reality.

Díky propojení celoplanetární mřížky dochází k uvolnění hranic dimenzí a k prostupu vašeho vědomí těmito mezerami, které jsou nastavené tak, abyste se kdykoliv mohli přesouvat tam i zpět. Dnešní den dochází k propojení systému bran mezi hvězdnými soustavami.

Vaše cesta vzestupu je otevřena. Každým dnem se prohlubuje vaše vědomí a vnímání sebe sama v sounáležitosti s vesmírem. Vnímáte sebe sama jako součást toho, co je. Jste spojeni. Nikdy nejste sami.
Cítíte pocit oddělenosti, ale to je jen mája. Ve skutečnosti jste spojeni na mnoha úrovních. Vaše fyzická těla vydávají daleko vyšší frekvence a vibračně získáváte čím dál vyšší stupeň. Díky energiím, které přicházejí z vesmíru, jste na všech úrovních očišťováni. Proto mnoho z vás má tolik problémů a starostí, neboť neustále máte mnoho co k řešení. Díky těmto energiím se očišťujete, i když pro vás někdy možná bolestně. Výsledek však stojí za to. Je to nezbytné ve vaší cestě dál.

Dny se krátí, ale vaše těla stále více září. Do konce roku 2011 zbývají 3 měsíce. Vše letí jako voda. Tyto 3 měsíce budou velice bouřlivé. Mnoho z vás bude den co den bombardováno „špatnými“ zprávami. Každý z vás si však musí uvědomit, že vše, co se děje, je pro dobro všech a v souladu s božím plánem. Takové podmínky byly nastaveny již dávno před vaším zrozením.
Mnohé překvapí reakce okolí, neboť v této zemi se začíná probouzet velká nespokojenost a spoustu z vás se projeví veřejně. I ti, od kterých byste to nečekali.
Také půjde ze Země velké množství duší. Spousta jich odešla a další a další půjdou. Nejsou schopny dále snášet toto tempo a vysoké vibrace. Mnohé duše odejdou znenadání a také se bude jednat o velice známé lidi, např. členy vlády.

Máte však velkou naději změnit svět. Změnit události kolem sebe. Přijměte vše, co přichází, nebraňte se, ale zpracujte vše sami v sobě, abyste nebyli v rozporu. Díky své intuici jste nyní velice citliví. Dávejte také pozor na znamení, které vám přináší odpovědi. Cokoli uslyšíte nebo uvidíte v různých podobách vícekrát za sebou, berte v potaz.
Díky médiím dostáváte také mnoho informací. Ne všechny jsou však pravdivé, spíše je velké množství těch zkreslených a upravených tak, aby byly schopné manipulovat vaše rozhodnutí, vaše přijetí těchto zpráv a reakci na ně.
Dále dávejte pozor na děti. Jsou velice citlivé a vnímavé, jsou schopny vidět mnoho věcí, které vy nevidíte. Z druhé strany jsou velmi citlivé na stresy a negativní energii. Dopřejte jim sluchu.

Každý z vás má své problémy, se kterými se potýká. I při tom všem nezapomínejte na svou rodinu, přátele a lidi, které milujete. Udělejte si na ně čas a buďte s nimi co nejvíce, neboť nevíte, kdy s nimi jste tady naposledy. Spravte své vztahy. Napravte škody, které jste způsobili, odpusťte neodpuštěné a s láskou přijměte ty, kteří vám ublížili.

Obraťte své životy a dělejte věci jinak, nežli jste je byli schopni dělat dosud. Změňte se. Změna je život, zastavení a strnutí je smrt. A vy jste zde proto, abyste žili. Važte si toho, že tu můžete být a začněte žít. Je o vás postaráno, tak se nemáte čeho bát. Buďte svobodní a na nikoho a nic se neupínejte. Nikoho nečiňte závislým na sobě ani se nestaňte závislým na čemkoliv.

Tyto dny proudí jako proud v dravé řece. Plyňte s nimi.

M a y t r e i a Odkaz: http://zlata.dusicka..sweb.cz/new_page_4.htm

Moudré příběhy.

1.
Král se sluhou byli na lovu, krále napadla divá zvěř.
Sluha krále ochránil, ale i tak král přišel o jeden prst.
Zranění ukázal sluhovi a ten mu odpověděl:
„Všechno je Boží vůle.“
Král se na sluhu rozhněval a dal jej uvěznit.

Po čase se opět vydal na lov, tentokrát jej zajali divoši,
chystali se jej obětovat bohům.
Když však uviděli, že mu chybí jeden prst,
usoudili, že není vhodný na obětování a propustili ho.
Král po návratu domů, nechal propustit sluhu z vězení,
protože poznal, že měl pravdu.
Zeptal se ho:
„Jak je možné, že když Bůh věděl, že mi říkáš pravdu, dovolil,
aby si byl nespravedlivě uvězněn.
Sluha odpověděl:
„Králi, kdyby Bůh nedopustil, abych byl nespravedlivě uvězněn,
jistě bych byl s Tebou na lovu.
Podívej se na mé ruce, já mám všech deset prstů…

2.
Muž, který se po stroskotání lodi zachránil, žil sám na pustém ostrově.
Po nějakém čase se mu podařilo s palmových větví postavit malý přístřešek,
který jej chránil před horkým slunce a deštěm.
Jednou v noci mu však přístřešek shořel,
zbyla z něj jen malá kopka popelu.
„Co si to Bože udělal?“ Křičel muž.
„Ztratil jsem v životě skoro vše a Ty dovolíš,
aby mi shořel i tento chudý přístřešek.
Jak si mohl dovolit, aby se tohle stalo?“

O několik hodin později nastupoval tento muž na palubu jedné lodi.
„Viděli jsme signál-stoupající dým.“
Vysvětlovala mu posádka.
„Nevěděli jsme, že tu někdo je.
Vezmeme Tě domů.“

Muž zavřel oči a byl v rozpacích.
„Ach děkuji Ti Bože“ řekl po chvíli.

3.

Bůh odpovídá na modlitby třemi způsoby.

Ano, protože si to zasloužíš.
Ne, protože si zasloužíš něco lepšího.
Ještě ne, protože to nejlepší teprve příjme…


počítadlo.abz.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..