Odpuštění není o člověku, kterému odpouštíme. Je to dar, který dáváme sami sobě a který dovoluje našemu srdci aby se s Láskou otevřelo.

 

Co je čakra?

Čakra je výraz pro energetické centrum v našem těle, které má schopnost přijímat energii. Tato energie umožňuje čakrám, aby mohly znovu správně fungovat a posílily tak naše tělo.Čakry jsou vzájemně propojeny sítí „kanálů“, takže kvalita fungování jedné čakry se nutně odrazí i na všech ostatních.

Čakry zásobují orgány v tělě energií. Při dlouhodobém a nesprávném fungování těchto čaker, tak nemohou orgány správně pracovat, a proto v dané oblasti vznikají zdravotní problémy. Čakry energií ovlivňují naše fyzické i psychické zdraví a též kvalitu života.

Při harmonizaci čaker, ležíte uvolnění na lehátku, přes oblečení přikládám lehce na tato centra ruce. Vnímáte energii v podobě krásně hřejivého tepla, nebo lehkého až mrazivého chladu. Také můžete cítít slabé vrnění i píchání v oblasti, kde se mé ruce těla dotýkají. Jsou to projevy energií, proudících přes moje ruce do Vašeho těla. Takto energie čakry čistí a plní, tím je posiluje a pozitivně ovlivňuje i fyzické tělo. Proud a druh energie nemohu nijak ovlivnit, vždy se dostává do těla pouze takové množství a druh, které člověk potřebuje.

Při harmonizaci dochází mezi mnou a klientem k silnému energetickému propojení. Díky tomuto propojení, mohu vnímat velikost a barvu čaker, ale i psychické bloky, které bývají uloženy v podvědomí. Tímto pohledem dostáváte možnost, začít odhalené bloky řešit při hloubkévé terapii, a tak podstatně ovlivnit život i zdraví.

 

Něco o čakrách:

Tradičně se uvádí SEDM HLAVNÍCH ČAKER, ktré jsou umístěny ve středu trupu nad sebou. Zobrazují se jako lotosové květy, z nichž každý rezonuje o jiných frekvencích a odpovídá určité barvě duhy. Dále je pak 40 čaker vedlejších a ostatní (cca  88 000) jsou menšího významu. K poznání sebe sama nám pomůže pochopení, jak energie v našem těle proudí. Slovo čakra a její další názvy pochází ze ,,sanskrtu“, což je starý indický jazyk.

Každá čakra má svoji barvu. Čím víc je čakra zásobena energií, tím je větší a má jasnější barvu.Čakry lze vnímat vnitřním zrakem.

První čakra Základní

Barva: červená

Sídlí mezi genitáliemi a konečníkem. Ovlivňuje vše pevné v našem těle (kosti, zuby, nehty), nohy, močový měchýř, konečník, tlusté střevo, nadledvinky a vnější pohlavní orgány. Určuje náš vztah k zemi, materializmu, k naší matce, k Matce Zemi, a také k vlastnímu tělu. Představuje základní právo „Mít“. Hlavní úkol této čakry je „Přežít a ubránit se“.

Bloky se projevují jako: pocit nejistoty, strach ze života, agresivita, sebepoškozování, lpění na majetku, nebo naopak jeho odmítání a problémy s financemi. Na fyzickém těle se projevuje takto: silná stehna, hýždě, hubenost – nadváha, zácpa i průjmy. Časté močení a pomočování je důsledek stresu a psychického tlaku. Noční pomočování u dětí většinou souvisí se strachem z jednoho z rodičů.

Druhá čakra Křížová

Barva: oranžová

Nachází se v podbřišku, ovlivňuje krev, moč, sperma, tenké střevo a křížovou oblast zad. Křížová čakra má vliv na sexuální energii, tvořivost, radost ze života, sebeúctu a nadšení. Představuje základní právo „Cítit a prožívat“. Hlavním úkolem této čakry je „Rozmnožit se“. Vytváří náš vztah k vlastnímu i opačnému pohlaví.

Bloky se projevují jako: odmítaní svého pohlaví (příčina nádorových onemocnění rozmnožovacích orgánů), odmítání sexuality (nepochopení, že sexuální akt je přirozeným naplněním láskyplného vztahu, nikoli hřích). Milování je krásné, jen musí přijít v pravý čas s tím pravým partnerem.

Třetí čakra Solární

Barva: žlutá

Nalezneme ji v oblasti břicha asi 2 cm pod pupíkem. Působí na trávící systém, žaludek, játra, slezinu, žlučník, slinivku a spodní část hrudní páteře. Představuje základní právo „Konat“. Hlavním úkolem této čakry je „Prosadit se“. Tato čakra je centrem síly, osobnosti, přizpůsobení, schopnosti pomáhat a utvářet mezilidské vztahy.

Hromadí se zde potlačované emoce – vztek, vzdory, nespokojenost, agresivita, stres… Všechny tyhle emoce nepříznivě působí na trávení a zažívání. Potlačováním emocí dochází po čase k výbuchům hněvu nebo hysterii. Může být také příčinou prasknutí žaludečního vředu nebo slepého střeva. Záleží jen na povaze člověka, jestli vybouchne ven a poboří něco ve svém okolí, nebo dovnitř a poškodí něco ve svém těle.

Čtvrtá čakra  Srdeční

Barva: zelená, růžová

Je uprostřed hrudní kosti, má vliv na srdce a plíce, krevní oběh, kůži, imunitu, dutinu hrudní a horní končetiny. Představuje základní právo „Milovat a být milován“. Hlavním úkolem této čakry je „Sjednocení“. Toto sjednocení znamená jednak spojení materiálního a duchovního světa, a také sjednocení jedince skrze bezpodmínečnou lásku.

Kožní problémy a alergie poukazují na ne příliš láskyplný vztah k sobě samému a na boj s okolím. Tato čakra je sídlem lásky, soucitu, odevzdanosti, schopnosti odpouštět a přijímat doteky. Její zablokování způsobuje smutek, sklíčenost, zklamání, zahořklost, a také pesimizmus, aroganci, bezcitnost… Jaký máme vztah sami k sobě, takový máme k ostatním lidem a okolnímu světu.

Pátá čakra Krční

Barva: modrá

Tu nalezneme v krční jamce, působí na krk, krční páteř, jícen, štítnou žlázu, uši, hlasivky, čelisti a horní část plic. Představuje základní právo „Říkat a slyšet pravdu“. Hlavním úkolem této čakry je „Sebevyjádření“.

Krk je nejužším místem na těle, kde se tvoří energetické bloky velmi snadno. Tak dochází k narušení spojení mezi hlavou a tělem – rozumem a citem. V případě, že se pro něco rozhodujeme, neměli bychom poslouchat jen rozum, ale i své srdce. Nespolehlivost, nestálost, plachost a ustrašenost, ale také uzavřenost, nejistota, vina a lhaní,  jsou negativními pocity, při blokované krční čakře. Tato čakra je centrem komunikace, vyjádření názorů a pocitů, přijímání změn, a také je čakrou výmluv. Někdy místo toho, abychom hledali řešení problémů, hledáme důvody, proč je řešit nemůžeme. Měli bychom si uvědomit, že výmluvami chceme omlouvat svou nerozhodnost  jen sami před sebou a zbytečně plýtváme energií. Stačí si přiznat pravdu a uvědomit si, čeho se bojíme a co skutečně chceme.

Šestá čakra Třetí oko

Barva: tmavě modrá

Leží uprostřed čela mezi obočím, má vliv na oči, nos, dutiny, malý mozek, hypofýzu, paměť, vůli a je centrem intuice. Představuje základní právo „Vidět a vědět“. Hlavním úkolem této čakry je „Poznání“.

Zablokovaní se projevuje jako nesnášenlivost, namyšlenost, necitlivost, také zmatenost, zapomnětlivost, nepřizpůsobivost a nepoučitelnost. Někteří lidé se nevydrží dívat jiným do očí  nebo rádi nosí černé brýle, jiní nechávají vlasy padat přes oči, a tohle vše ukazuje na nesoulad v této čakře.

Sedmá čakra Korunní

Barva: fialová, bílá, zlatá

Nachází se mimo tělo těsně nad temenem hlavy. Představuje základní právo „Věřit“. Hlavním  úkolem čakry je „Spojení s vesmírem“.

Při blokaci následuje zmatečnost, nerozhodnost, nejistota, frustrace, strach, arogance a pýcha.Tahle čakra nám umožňuje vnímání a napojení na vesmír.

Pokud se zamyslíme nad funkcí čaker, je zřejmé, jak jejich činnost ovlivňuje naše fyzické tělo. Když máme blokovanou základní čakru a  následné čakry nemohou správně pracovat, pak už je jen otázkou času, kdy se tělo začne ozývat a upozorňovat na sebe bolestí. Zamysleme se nad tím, kde máme v těle problém, a pochopíme, která čakra nemá dostatek energie.

Krásnou energii Vám přeje Anna Marielpočítadlo.abz.cz

11 komentářů

 1. Janinka

  Rok 2020 bol narocny pre nas vsetkých, mne osobne sa zacal turbulentnejsie ako som cakala- hned v januári sa mi pootvarali pocity, ktoré som dlhodobo nechcela riesit – vyslovene som sa bála otvoriť Pandorinu skrinku. Ale zacala som pomalicky na sebe pracovať, kedze som uz bola donutena a kedze hneď ako prišiel koronavirus, vela veci sa este vygradovalo. Bohuzial, s niektorými vecami musite mat pomoc, hlavne pokiaľ ide o traumy z detstva. Snazila som sa si ich riesit sama- prepustit- odpustit, bola som u vela odbornikov, ale vzdy mi to prislo len ako kopa rad, co by som mala robit, ale ziadna prakticka pomoc. Az pokial som sa asi poriadne nenakopla a povedala si, ze uz sa nechcem trapit a osud mi prihral do cesty Aničku. 

  Terapia prebiehala velmi prijemne, Anickine ruky hreju ako dva male ohnicky a bolo to nanajvys prijemne a harmonizujuce. Ked sme zacali cistit čakry, a vstúpili sme do mojej traumy, v prvej chvíli som si povedala, ze to nezvladnem a mala som vyslovene chut utiect, ale Anicka bola velmi povzbudivá a ako sprievodca ma mojou bolesťou  trpezlivo previedla a ukázala mi uplne iny pohlad na situaciu, pohľad, ktorý som ja nevidela, lebo som dlhe roky cez bolest nevidela, ze to mozem mat inak, a ze som cele tie roky bola vlastny a dobrovolný väzeň.

  Anicka mi ukazala uplne iny pohlad na zivot ako taky a ze sa vsetko deje v nas prospech a nie preto, ze nam to chce ublizovat a aby sme sa trápili. To zistenie je pre mna velmi oslobodzujúce a citim sa, akoby mi spadol obrovsky kamen zo srdca. A mrzi ma, ze som sa zbytočne tryznila tak dlho.Nikto z nas sa nemusi trapit. Rozhodnutie je len a len na nás. 

  Odpovědět
 2. Hanka

  Milá Aničko, děkuji Ti tímto za krásný a velmi silný zážitek, který jsem měla u Tvé terapie harmonizace čaker. Vůbec jsem netušila do čeho jdu, myslela jsem si, že si budu jen tak ležkat, relaxovat u příjemné hudby, Ty se mnou něco uděláš a mě bude líp. Při terapii jsme však narazili na můj dávný nedořešený blok z dětství , který mě dlouho tížil a bránil některé životní situace zvládat v klidu a bez strachu. V tu chvíli mi vůbec dobře nebylo, chtěla jsem to i vzdát. Díky Tvému trpělivému a láskyplnému přístupu se mi podařilo toho bloku zbavit. Bylo to taková úleva a nádherný pocit osvobození, že se to nedá ani popsat, najednou jsem mohla lehce dýchat, měla jsem chuť tancovat, zpívta, lítat…Ještě dnes se cítím mnohem svobodnější a silnější. Děkuji za setkání s Tebou. S láskou Hanka

  Odpovědět
 3. Tereza

  Také bych se ráda podělila o zážitky z mojí první harmonizace čaker. Přicházela jsem k paní Tomsové s obavami, zda není podvodnice. V zápětí jsem ale pochopila, že mám tu čest s naprosto výjimečným člověkem s výjimečnými schopnostmi, před kterými se hluboce skláním. Děkuji Bohu, že mi dovolil Vás poznat, Aničko.

  První harmonizace byla velmi silná a podařilo se trvale odblokovat zásadní traumata mého života, o nichž jsem si myslela, že to nejde. Jsou odblokována natrvalo (před asi půl rokem). Jednalo se o velmi komplikovaný vztah s matkou a odpuštění bývalému partnerovi (snažila jsem se téměř 10 let). Anička vždy působí na jednotlivé čakry, které harmonizuje, přitom se mnou mluví a promlouvá tak moje podvědomí. Ukázaly se věci, o kterých jsem si myslela, že jsou dávno vyřešené (terapií RUŠ), ale nebyly…Ještě nikdo mi takto nedokázal pomoci. Nevím, jak to Anička dělá, ale cítila jsem vždy, jak vychází teplo a energie z jejích rukou, dokonce to dokáže rozvibrovat i vnitřní orgány, což jsem nikdy předtím necítila. Díky Aničce jsem si také uvědomila, jak moc si ubližuji. Začala jsem se vnímat jinak i moje tělo.Jako bych se znovu narodila. Je přede mnou dlouhá cesta,ale vím, že s Aničkou to mohu zvládnout.Děkuji z celého srdce.

  Odpovědět

 4. bezmezná Láska… bez mezí

  Odpovědět

 5. Nikdo nesmí nikdy trpět. Snažně prosím.

  Odpovědět

 6. děkuji za pomoc a víru ;)♥

  Odpovědět
 7. Andrea Krejdlová

  Dobrý den paní Anno, ráda bych se informovala na masáže u Vás. Mám prý údajně blokaci 1 a 2 čakry. Můžete mi prosím pomoci? Děkuji Andrea Krejdlová

  Odpovědět
 8. Petra Bečková

  Ahoj Maruško,
  cítím se po dnešní společné práci-hodne moc unavená, ale současně šťastná, že jsem Tě poznala a uvědomila jsem si kdo jsem a jaké mám poslání. Děkuju Petra

  Odpovědět
 9. Silva

  Ještě bych Ti chtěla Aničko poděkovat. Nevím, jak se to mohlo stát, ale úplně jsem na to zapomněla. Takže děkuji za Tvoji energii a vcítění!

  Odpovědět
 10. Silva

  Druhou harmonizaci jsem si dopřála asi měsíc po té první. Byla jiná. I já jsem byla jiná, nakonec v každém okamžiku jsme jiní, než jsme byli před minutou. Proces byl stejný, ale výsledek a reakce se lišily. Reakce moje i Aničky. Není důležité, co všechno se během toho měsíce, který mezi harmonizacemi uběhl, událo. Ale událo!
  Chci se s Vámi nyní podělit o zážitek, který přišel v rámci harmonizace šesté a sedmé čakry. Možná to začalo už u čakry páté. Trochu mi to splývá. Nejprve jsem měla pocit lehkosti, vznášení se a houpání jako na vlnách. Plula jsem prostorem. Upozorňuji, že zcela střízlivá. Před akcí jsem vypila hrnec zeleného čaje a k tomu skvostný dezert (dva kousky :-). Ale to nejlepší mě teprve čekalo. Při sedmé čakře jsem letěla vzhůru. Měla jsem pocit, jako kdyby se mi otevřel „kanál“ do vesmíru. Nekonal se ale žádný zázrak, bylo to přirozené a „normální“. Toho si nejvíc cením. Otevření nových možností vnímáte jako součást sebe, přirozenou věc. Ruku v ruce s tím jde vyrovnanost a laskavý náhled na život.
  Nevím, jak to mají ostatní absolventi harmonizací. U každého se to bude asi trochu lišit, neboť každý z nás je vzácná individualita, která má své vnímání. Pokud se rozhodnete to vyzkoušet, tak budu čekat na Váš komentář. Těším se, že se s námi podělíte o své zážitky. Krásné dny!

  Odpovědět
 11. Silva

  Ráda bych se s vámi podělila o svoji zkušenost s harmonizací čaker. Poprvé jsem byla hlavně zvědavá. Překvapilo mě, jak intenzivní teplo sálá z Aniččiných rukou. A to mi přes záda natáhla dvě vrstvy přikrývek, protože harmonizace následovala po masáži.
  Když se mi stočí do klubíčka na klíně moje kočka, která má normální tělesnou teplotu 39 stupňů C, cítím, jak mě hřeje. Aniččiny ruce jsou však něco daleko silnějšího. Napadá mě srovnání s lávovými kameny, ale ruce jsou měkké a živé. V oblasti čakry, která potřebuje posílit, ucítíte silné a příjemné prohřátí a proud energie. V mém případě to byla první a druhá čakra. Při harmonizaci druhé čakry jsem ucítila lehké vibrace rukou a Anička se náhle rozplakala… O svém zdravotním problému vím. Objevil se před 14 lety a já jsem si od začátku byla JISTÁ, že to zvládnu. Ani na okamžik jsem nezapochybovala, i když se jedná o vážnou nemoc. V té době jsem na sobě začínala pracovat a dokázala jsem si uvědomit, jakou psychickou příčinu moje choroba má. Avšak teprve později jsem pochopila, že tuto nemoc jsem si vytvořila sama tím, že jsem se nedokázala ve svém partnerském vztahu postavit sama za sebe. Prošla jsem dlouhým procesem vnitřního zrání a nyní vím, že moje onemocnění bylo důsledkem toho, že jsem neviděla zprvu jemná a nenápadná varování, která mě měla upozornit na to, že musím sama se sebou něco dělat. Upozornění sílila, až přišla v té nejsilnější formě. Svoji chorobu držím pod kontrolou. Anička nic o mé historii nevěděla, ale její organizmus silně reagoval na problematickou oblast. Kdybych Aničku poznala před patnácti lety, tak by mě upozornila, že se v mém těle děje něco špatného. Avšak kdybych ji poznala před dvaceti lety a byla schopná naslouchat a pochopit význam řeči našeho organizmu, mohla bych být nyní zdravá. Možná. Každopádně stojí za to naslouchat signálům našeho těla a hlavně postarat se s láskou o sebe. Anička Vám ukáže směr, ale hlavní práce bude na Vás samotných. Avšak nasměrování je důležité. Když nevíš kam pluješ, není ti žádný vítr dobrý…
  Ještě pár slov k mému partnerskému vztahu, je to pořád ten jeden, ale nyní je pro mne nejkrásnější, jaký kdy byl! Všechno v našem životě má svůj smysl.

  Odpovědět

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..